Povilas Urbšys: „Tyrimas dėl susiklosčiusios padėties žemės ūkyje turi būti atliekamas“

(Vilnius, kovo 21 d.) Seimo Kaimo reikalų bei Teisės ir teisėtvarkos komitetai nusprendė, kad nereikia sudaryti laikinosios tyrimo komisijos susidariusiai padėčiai žemės ūkio sektoriuje ištirti. Teigiama, kad yra kreiptasi į daugelį valstybės institucijų, kurios turėtų atsakyti joms pateiktus klausimus, ir tik nustačius pažeidimų būtų galima sudaryti komisiją jiems įvertinti.

„Teisėsaugos ir kitos kompetentingos institucijos yra gavusios prašymus įvertinti tam tikrus parlamentiniam tyrimui keliamų klausimų aspektus, todėl laikinosios tyrimo komisijos veikla neturėtų dubliuoti atliekamų tyrimų, tačiau laikinoji tyrimo komisija galėtų įvertinti esamą teisinį reguliavimą ir jo pokyčius, išanalizuoti jų priežastis ir pateikti vertinimą dėl padėties žemės ūkio sektoriuje, kai yra stebimas žemės koncentravimas“, – teigia vienas „valstiečių“ ramsčių, parlamentaras Povilas Urbšys.

Pasak jo, kitos valstybės institucijos neturi įgaliojimų vertinti šių aspektų teisinio reguliavimo ir galimų jo trūkumų, tai padaryti turėtų laikinoji tyrimo komisija, todėl „registravau tai numatantį pasiūlymą“.

„Būtent šios veiklos kryptys leistų griežtai atskirti valstybės institucijų atliekamus tyrimus ir parlamentinę kontrolę. Pastebėtina, kad žemės koncentravimo klausimai yra aktualūs ne tik Lietuvai, bet ir visai Europos Sąjungai – įvairios ES institucijos įžvelgia koncentracijos grėsmę žemės ūkiui, kaimo bendruomenių vystymuisi, atsakingam ir tvariam žemės naudojimui“, – akcentuoja Seimo narys.

Taip pat siūloma įpareigoti komisiją, nustačius galimos neteisėtos veikos požymius, nedelsiant kreiptis į teisėsaugos institucijas, o radus teisės aktų trūkumų – teikti pasiūlymus jų tobulinimui. Komisija savo išvadas pateikti turėtų iki 2018 m. birželio 1 d.

P. Urbšys yra pareiškęs, kad jeigu Seimas nesudarys komisijos, jis paitrauks iš Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos.

Agroeta

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.