Po Lenkijos sprendimo neįsileisti lietuviškos kiaulienos – tarimasis su EK

(Vilnius/Varšuva, sausio 4 d.) Lenkų ūkininkams piktinantis dėl žemų kiaulienos supirkimo kainų šalyje, Lenkijos žemės ūkio ministras sustabdė kiaulienos ir kiaulių importą iš Lietuvos, pranešė LRT televizija. Lenkijos rinka svarbi mūsų augintojams – į ją išvežama dešimtadalis išaugintų kiaulių. Dėl šių veiksmų žemės ūkio ministras Giedrius Surplys susitinka su Europos komisijos nariu Vyteniu Andriukaičiu.

Lenkų ūkininkų protestai dėl žemų supirkimo kainų ir kiaulių importo gruodžio viduryje privertė Lenkijos žemės ūkio ministrą sustabdyti leidimą įvežti kiaules ir kiaulieną iš Lietuvos ir kitų šalių, kuriose nustatytas afrikinis kiaulių maras ir priskirtos vadinamajai antrajai zonai.

Pagal ES taisykles, iš jos gyvas kiaules galima išvežti tik į tas valstybes, kuriose jau yra nustatytas kiaulių maras.

„Prekyba gyvais gyvūnais vyksta su veterinariniais dokumentais. Išsiunčiančioji šalis turi pateikti dokumentus, o priimančioji – patvirtinti, kad ji tą siuntą priima. Siuntos yra nepriimamos. Lenkijos veterinarijos tarnyba pranešė, kad dėl procedūrinių priežasčių nepriima siuntų“, – LRT televizijai paaiškino Kiaulių augintojų asociacijos vadovas Algis Baravykas.

Pasak Lietuvos žemės ūkio ministerijos, toks Lenkijos sprendimas nesuderinamas su Europos Sąjungoje galiojančiais teisės aktais. Dėl to kreiptasi į Europos Komisijos narius, atsakingus už žemės ūkį, sveikatą ir maisto saugą.

Žemės ūkio ministras G. Surplys penktadienį su Europos komisijos nariu V. Andriukaičiu aptars Lenkijos ribojimus lietuviškos kiaulienos importui.

Salomėja PRANAITIENĖ, LRT TV naujienų tarnyba

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.