Pieno ūkiams geros žinios: tarptautinėse rinkose toliau brangsta pieno produktai

(Oklandas, gegužės 8 d.) Pieno produktų prekybos aikštelės „Global Dairy Trade“ (GDT) prekybos indeksas praėjusią naktį nors kilstelėjo nedaug (tik 0,4 proc), vis dėlto tai atspindi optimistinę tendenciją pieno sektoriuje. GDT indeksas kyla vienuoliktą sesiją iš eilės ir  tendencijos pieno produktų brangimui, o taip pat ir pieno supirkimo kainoms didėti – kol kas labai geros.

GDT prekybos indeksas jau pasiekė 1086 punktus. Toks aukštas indeksas nėra buvęs nuo 2017 metų liepos mėnesio ir jei tendencijos išliks panašios dar vieną ar dvi prekybos sesijas, prekyba pieno produktais bus tokioa pat intensyvi, kaip ir prieš šešerius metus.

Praėjusią naktį šiek tiek atpigo sūriai (-2,4 proc.), tačiau brango lieso pieno miltai (+2,8 proc.), kurie itin svarbūs Europai. Jų atsargos vis dar labai didelės.

GDT prekybos aikštelė priklauso Naujosios Zelandijos kooperatyvui „Fonterra“. GDT indekso tendencijos Europą pasiekia maždaug po 1,5-2 mėnesių.

Agroeta

 • 3 komentarai
  Komentuoti

  1. Marija   2019/05/08 at 10:13

   Tai kad produkcnos kaina kyla tai mums pieno gamintojams nieko nesako nes mumus niekas nekele jokių kainų tuo džiaugesi tik perdirbėjai

  2. Anonimas   2019/05/09 at 13:56

   Tai tiesa kazkas pelnu dziaugesi tik ne ukininkai kurie taip sunkiai ta piena pagamina

  3. Anonimas   2019/05/11 at 13:36

   O pieno žvaigždės vis mažina ir mažina kaina kada įdomu pasprunka 😣

  Komentuoti

  Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.