Pieno ūkiai ruošia grupinį ieškinį valstybei

(Kaunas, balandžio 2 d.) Žemės ūkio rūmai ir Lietuvos vidutinių pieno ūkių asociacija (LVPŪA) rengiasi pateikti ieškinį valstybei dėl ydingai apskaičiuojamų žaliavinio pieno supirkimo kainų.

„Asociacija gavo susirūpinusių savo narių skundų dėl neteisingai nustatomų žalio pieno pardavėjų grupių, todėl norime informuoti, jog vadovaujantis šiuo metu galiojančiu teisiniu reglamentavimu, Lietuvos Respublikoje neteisingai skaičiuojama pieno pardavimo kaina bei nustatomos pieno pardavėjų grupės (tuo atveju, kai pienas parduodamas kas antrą dieną), dėl ko mes, pieno pardavėjai, patiriame itin didelius nuostolius“, – kreipimesi į Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) pirmininką Arūną Svitojų rašo LVPŪA.

Vadovaujantis 2015 m. liepos 27 d. LR žemės ūkio ministro įsakymu (Nr. 3D-603), žalio pieno pardavėjo grupė šiuo metu nustatoma dviem būdais.

Vienas jų, kai žalio pieno pirkimo-pardavimo sutartis sudaryta visam įskaitiniam laikotarpiui. Tada per įskaitinį laikotarpį parduoto natūralaus riebumo žalio pieno kiekis (kilogramais) dalinamas iš įskaitinio laikotarpio dienų skaičiaus.

Kitu atveju, jei žalio pieno pirkimo-pardavimo sutartis sudaryta konkrečiam įskaitinio laikotarpio dienų skaičiui. Tokiu atveju per įskaitinį laikotarpį parduotas natūralaus riebumo žalio pieno kiekis (kilogramais) dalinamas iš dienų, kuriomis pienas buvo parduotas, skaičiaus.

„Taigi, tuo atveju, kai pienas parduodamas kas antrą dieną, o žalio pieno pirkimo-pardavimo sutartis sudaryta visam įskaitiniams laikotarpiui, žalio pieno pardavėjo grupė nustatoma dalinant iš visų įskaitinio laikotarpio dienų skaičiaus, neatsižvelgiant į faktą, jog pienas buvo parduotas ne visomis dienomis. Tokiu būdu pieno supirkėjas priskyrė pieno pardavėją žemesnei grupei ir mokėjo mums mažesnę kainą, nei turėtų pagal faktines aplinkybes“, – rašte ŽŪR pirmininkui A. Svitojui akcentuoja Lietuvos vidutinių pieno ūkių asociacija.

Žemės ūkio rūmai ketina teikti grupinį ieškinį valstybei.

„Atsižvelgiant į tai, kad šis ydingas poįstatyminio akto taikymas praktikoje sąlygojo ir toliau sukelia didelius finansinius nuostolius žalio pieno pardavėjams bei taip pažeidžia ūkininkų teisėtus interesus, siūlome Jūsų organizacijos nariams, patyrusiems žalą dėl netinkamo poįstatyminio teisės akto, jungtis prie rūmų organizuojamo grupinio ieškinio valstybei dėl žalos atlyginimo“, – teigia ŽŪR direktorius S. Dimaitis.

„Agroeta“ žiniomis teisininkai jau ruošia šį ieškinį. Kol kas nežinoma, kokio dydžio žalos atlyginimo reikalaus ūkiai, nes dar ne visi pateikė savo duomenis ir prisijungė prie ieškinio.

Agroeta

 • 7 komentarai
  Komentuoti

  1. Abejotina iniciatyva   2019/04/02 at 10:46

   Panašu, kad žemės ūkio rūmų administratorius pasakė tik dalį informacijos. Pasakius A, derėtų pasakyti ir B (silpnas pozicijos puses). Įsakymas 3D-603 nustato tik duomenų iš pieno perdirbėjų pateikimo kontrolės institucijoms tvarką, o ne ūkių priskyrimą tam tikrai grupei, duomenų standartizavimo metodiką. Bėda ta, kad pagal tipinę sutartį supirkimo grafikas yra pieno supirkėjo ir pardavėjo susitarimo reikalas. Ministerija neturi teisės jo įtakoti. Tad pieno gamintojai ir supirkėjai atsižvelgdami į pagal grafiką tiekiamo pieno kiekį per dieną ir, remdamiesi įtstatyme nustatytu skirstymu į grupes, turėjo atitinkamai susitarti dėl priskyrimo atitinkamai grupei. Situacija nėra tokia primityviai aiški, kaip bandoma ją parodyti.

  2. ups   2019/04/02 at 11:02

   Ūkininkai turėtų suskubti pateikti savo duomenis dėl žalos atlyginimo nuo 2015-11 mėnesio (tada įsigaliojo pieno įstatymas)susidaro nemaži pinigėliai

  3. smulkus   2019/04/02 at 11:27

   Pagaliau kažkas pradėjo rūpinti pienininkų problemomis. Gerai, kad dar yra tų, kurie išlaikė karvutes ir tikėtina, galės prisiteisti iš valstybės už įdingą tvarką.

  4. Ups! Ir vėl pridariau   2019/04/02 at 11:57

   Bylinėtis, geriausiu atveju, teks ne tiek su valstybe, kiek su pieno perdirbėjais. Bus įdomu.

  5. Ūkininkas   2019/04/02 at 13:59

   Manau straipsniu viskas pasibaigs…

   Netikiu nei vienu nei kitu, bardakas, niekas negina mūsų, tie kurie daugiausiai sumoka mokesčiu. Mus tik sunaikinti nori, tebunie jau po truputi nykstam

  6. Rūmai blefuoja   2019/04/02 at 23:09

   Vargiai rūmai kels ieškinį pieno perdirbėjams. Aplamai, jie neberanda, ko imtis paskutiniu metu. Tik intrigų. Nes nieko nebeatstovauja. Tik ministras nežinia už kokius nuopelnus dosniai jiems pinigus žeria. Bet irgi nebeilgai. Fiasko su ministerijos iškėlimu ne už kalnų. Su asmenine atsakomybe už destruktyvią asmeninę iniciatyvą.

  7. ūkis   2019/04/03 at 09:39

   ABEJOTINAI INICIATYVAI – Kontrolės institucijos ir turėjo tikrinti, kokius duomenis ir kaip pieno pirkėjai, pardavėjams nustatė žalio pieno pardavėjo grupę.Kaip grupė turėjo būti nustatoma , viskas surašyta tame duomenų rinkimo taisyklių 6.2.6 punkte ir jo papunkčiuose.Supirkimo grafikas yra skirtas pienui pirkti.Tai va, grafikas yra dokumentas kada pirkėjas atvažiavo nupirkti pieno kiekio. O tas dienos nupirktas kiekis, negali būti dalijamas .Jei pirkėjas nori, jis gali kad ir 10 kartų per dieną atvažiuoti pirkti po 100 kg. pieno . Bet parduotas dienos kiekis vistiek bus 1000 kg.Tai yra faktinis pirkėjo nupirktas dienos pieno kiekis. O grupės ir yra skirtos parduotam dienos kiekiui.

  Komentuoti

  Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.