Pieno rinka sumušė stulbinantį rekordą – to nėra buvę net šešerius metus

(Oklandas, balandžio 17 d.) Pieno produktų prekybos aikštelė „Global Dairy Trade“ (GDT) per praėjusią naktį vykusią prekybos sesiją sumušė dar vieną įspūdingą rekordą. GDT indeksas vėl kilstelėjo. Ir nors pats prekybos indeksas ūgtelėjo tik 0,5 proc., vis dėlto tai buvo net dešimta prekybos sesija iš eilės, kai pieno produktai šioje svarbioje rinkoje, darančioje įtaką ir kitoms globalioms pieno rinkoms, demonstruoja stulbinamą augimą.

Paskutinį kartą GDT indeksas dešimt prekybos sesijų iš eilės augo tarp 2012 m. gruodžio 4 d. ir 2013 m. balandžio 16 d. Vėliau, kaip žinoma, pieno sektorius dar kurį laiką buvo viršūnėje, bet išsilaikė tik iki 2014 m. vasario 14 d. Tada sekė skaudi pieno krizė, supurčiusi visas globalias pieno rinkas.

Šių metų balandžio 16-oji GDT indeksą kilstelėjo iki 1082 punktų. Džiaugtis kol kas pernelyg nederėtų, nes palyginti su 2013 m. balandžio 16 d., šiųmetis GDT indeksas atsilieka daugiau nei 500 punktų. Tai labai reikšminga žyma. 

Vis dėlto tendencijos pieno sektoriui kol kas išlieka labai palankios. Per paskutinę prekybos sesiją brango sūriai (+1,4 proc.), sviestas (+3,5 proc.) ir net lieso pieno miltai (+0,2 proc.), kurie yra gana svarbūs Europai.

Okeanijos zonoje fiksuojamos tendencijos Europą pasiekia maždaug po 1,5-2 mėnesių. GDT prekybos aikštelė priklauso Naujosios Zelandijos kooperatyvui „Fonterra“.

Vis dėlto, nepaisant itin gerų tendencijų, pieno supirkimo kainos Lietuvoje išlieka rekordiškai žemos. Vadovaujantis Europos Komisijos duomenimis, kovo mėnesį Lietuvoje vidutinė žalio pieno supirkimo kaina sudarė tik 29,79 Eur už 100 kg ir tai yra pats prasčiausias rodiklis visoje Europos Sąjungoje. Panašu, jog pelnas iš pieno sektoriaus kol kas juda tik dviem kryptimis – perdirbėjams ir prekybininkams.

Gediminas STANIŠAUSKAS

 • 3 komentarai
  Komentuoti

  1. Renata   2019/04/18 at 08:50

   p.Trumpa sakė, kad labai tolimas jiems šitas aukcionas, o iš straipsnio matau , kad aikštelė priklauso Fronterai, Rokiškio sūrio akcininkei… kai kritimas šiame aukcione tai ir pas mus kritimas, kai augimas čia… pas mus stabilumas 😂😂😂 juokas per ašaras..

  2. Anonimas   2019/04/20 at 09:03

   tuoj perdirbejai atidarys ganymo sezona.ir kaina risis zemyn.nes jiem gi vis maza.ir taip pat sako ir kt perdirbejai,kad lb tolimas sitas aukcijonas.reik ziureti europiny.o ten nk gero😂😂😂😂.

  3. oi🤔   2019/04/20 at 09:04

   tuoj perdirbejai atidarys ganymo sezona.ir kaina risis zemyn.nes jiem gi vis maza.ir taip pat sako ir kt perdirbejai,kad lb tolimas sitas aukcijonas.reik ziureti europiny.o ten nk gero😂😂😂😂.

  Komentuoti

  Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.