Pieno perdirbimas – itin priklausomas nuo eksporto

(Vilnius, rugsėjo 11 d.) Lietuvos pieno sektorius yra labai priklausomas nuo eksporto, nes pagamina ir perdirba į pieno gaminius daugiau kaip du kartus daugiau produkcijos, nei suvartoja šalies gyventojai.

Perdirbėjų asociacijos „Pieno centras“ skelbiamais duomenimis, perdirbėjų metinė apyvarta siekia apie 1,5 mlrd. eurų. 60 proc. šalyje pagaminamų pieno gaminių realizuojama užsienyje.  atitinkamai apie 40 proc. produkcijos suvartojama šalies viduje.

Tai reiškia, kad Lietuvos pienininkystės pramonė itin priklausoma nuo eksporto. Perdirbėjai tvirtina, kad dėl to pieno pramonė dėl to labai jautriai reaguoja į pokyčius pasaulinėje pieno rinkoje.

Perdirbėjai priklausomi ir nuo žaliavos importo. „Agroeta“ ne kartą rašė, kad tenka atsivežti 25 proc. pieno iš Latvijos ir Estijos.

Pieno produktų gamyba sudaro ketvirtadalį Lietuvos maisto ir gėrimų pramonės gamybos.

 • Atsiliepimai
  Komentuoti

  1. Alma   2018/09/12 at 11:22

   Greitai vešis ir 50 proc. pieno, jeigu kitos valstybės jį beparduos.Savo ūkininkus sužlugdė gobšumu, tai dabar tegul džiaugiasi. Senai ūkininkai sakė: kad pjauna šaką ant kurios patys sėdi.Kiek padidėjo karvių strategijos kūrėjams. Greitai metai kaip kuria strategiją , rezultatas aiškiai matosi.Palaukim metų galo, bus dar geresni rezultatai.

  Komentuoti

  Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.