Pieno gamintojai nepritaria siūlymui keisti nuo sovietmečio galiojančius pieno bazinius rodiklius

(Kaunas, birželio 12 d.) Mūsų šalies pieno gamintojai nepritaria Žemės ūkio ministerijos siūlymui keisti šiuo metu galiojančius bazinius pieno rodiklius nuo dabar galiojančių 3,4 proc. riebalų ir 3,0 proc. baltymų iki siūlomų 4 proc. riebalų ir 3,2 proc. baltymų rodiklių.

Tokią poziciją išdėstė Lietuvos pieno gamintojų asociacijos (LPGA) taryba. Keisti nuo sovietmečio taikomus bazinius rodiklius siūlo ir pieno perdirbėjai, ir pavieniai gamintojai, tačiau vieningos nuomonės šiuo klausimu nėra.

Pieno gamintojai įsitikinę, kad keisti pieno supirkimo kainos apskaičiavimo metodiką suinteresuoti būtent perdirbėjai, tačiau pastarieji tikina, kad taikant visoje Europos Sąjungoje galiojančią tvarką būtų mažiau painiavos.

Vidutinė pieno supirkimo kaina Lietuvoje gegužės mėnesį buvo pati mažiausia tarp Europos Sąjungos šalių ir siekė 25,89 EUR už 100 kg.

Agroeta

 • Atsiliepimai
  Komentuoti

  1. ūkis   2018/06/12 at 14:03

   Kur perdirbėjai mato pieno kainos apskaičiavimo metodikos painiavą.Tegul mažiau prisigalvoja priedų, nebus ir painiavos.Kainai paskaičiuoti perdirbėjai turi savo kainodarą,nes kainai paskaičiuoti turi būti pagrįsti skaičiavimai.O atsiskaitymui , reikia aiškios formulės, gana mulkinti ūkininkus.Dabar nebeaišku kas ir už ką moka.Ar pirkėjas ateidamas į parduotuvę atsiskaito už batų pakulnę, padą,auliukus ir taip toliau.Pirkėjas moka aiškią kainą už batus, bet ne batų priedus.O ūkininkui skaičiuojama už bazinį pieną , kokybę, lojalumą, logistiką ir t.tt.Tai iš tikrųjų , kiek turi būti patvirtintų kainodarų, kiekvienam priedui nustatyti kainai.Tai ką ūkininkai parduoda :pieną ar priedus.

  Komentuoti

  Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.