Pieno gamintojai nekantriai laukia žinių iš „Global Dairy Trade“ prekybos sesijos

(Oklandas, rugpjūčio 20 d.) Artėjant eiliniam pieno produktų prekybos aikštelės „Global Dairy Trade“ aukcionui (jis vyks rugpjūčio 21 d.) pieno gamintojams tikėtis gerų žinių yra kol kas pernelyg optimistiška, bet kartu ir be galo svarbu.

Per paskutines penkias prekybos sesijas, tai yra per pastaruosius 2,5 mėnesio, pieno produktų kainos Okeanijos rinkoje nekilo nė karto, o tai reiškia, kad ir Europos rinkoje didesnių pokyčių tarsi nenusimato.

Sausringa vasara tik pablogino pieno kokybės rodiklius, o tai savo ruožtu kirto per kišenę ir pieno gamintojams.

Tiesa, ne viskas taip blogai. Nors GDT indeksas šiuo metu sustojęs ties 970 punktų riba, jis nėra toks žemas, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Vertinant ilgalaikę perspektyvą, pieno gamintojai išgyveno ir prastesnius laikus. Toks žemas indeksas buvo fiksuotas 2017 m. lapkričio ir gruodžio mėnesiais, taip pat tų pačių metų kovą ir balandį.

Rugpjūčio 21 d. vyksianti eilinė GDT prekybos sesija parodys, kur link toliau suks pieno produktų kainų kreivė. Iš jos bus galima susidaryti tolesnes išvadas. Pokyčiai Okeanijos rinkoje Europą pasiekia po maždaug 1,5-2 mėnesių.

Agroeta

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.