„Pieno centras“: vasaros sezono metu žaliavinio pieno supirkimo kainos koreguosis

(Vilnius, kovo 13 d.) Airijos pieno gamintojams balandį prognozuojant žaliavos supirkimo kainų stabilizavimąsi, Lietuvos pienininkų asociacija „Pieno centras“ tokių optimistiškų lūkesčių kol kas neturi. „Pieno centro“ vadovo Egidijaus Simonio teigimu, kad pieno supirkimo kainos mūsų šalyje stabilizuosis, kalbėta ne kartą, bet tie lūkesčiai nepasitvirtino.

„Po didelio pieno supirkimo kainų šuolio, sekė pieno produktų pigimas, kai sumažėjo jų vartojimas. Pasiūla yra, o paklausos nėra“, – kalbėjo E. Simonis.

Jo žodžiais, šiuo metu pieno perdirbimo įmonės gamina daugiau ilgalaikių produktų, kuriuos galima sandėliuoti.

„Tad nedrįsčiau kalbėti apie kažkokius pasikeitimus balandį arba gegužės mėnesį, kad štai ims ir padidės pieno produktų paklausa. Žinoma, mes tikimės, kad dabartiniu metu kainos, kurios šiek tiek pakrito, daugiau nebekris“, – viliasi E. Simonis.

Paklaustas, kaip pieno supirkimo kainas gali paveikti ganiavos sezono pradžia, E. Simonis tikino, kad vis tiek daugiau nulems pasiūlos ir paklausos santykis.

„Taip, tas sezoniškumas Lietuvoje labai stipriai jaučiamas. Pavyzdžiui, pernai, kai rinkoje buvo didelė pieno produktų paklausa, žaliavos supirkimo kainos stipriai šovė į viršų“, – sako „Pieno centro“ vadovas.

Lietuvos perdirbėjai eksportuoja apie 60 proc. savo produkcijos. Esą jei išorinėse rinkose pieno produktų paklausa padidėja, auga ir supirkimo kainos Lietuvoje.

„Tad jei eksporto rinkose bus labai didelė pieno produktų paklausa, manau, kad žaliavos supirkimo kainos tikrai didės. Bet jei pasiūla bus didesnė nei paklausa, tos kainos koreguosis“, – įsitikinęs E. Simonis.

Pienininkų atstovas pridūrė, kad supirkimo kainos šiek tiek koreguosis ir dėl riebalų bei baltymų kiekio žaliaviniame piene.

„Vasaros sezono metu pienas būna liesesnis. Tad nukritus riebalų ir baltymų kiekiui, pritaikius perskaičiavimo koeficientą, mažėja ir supirkimo kaina“, – pabrėžė E. Simonis.

Agroeta

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.