Pienininkai paprašė 30 mln. eurų, Premjeras pažadėjo jų paieškoti

(Vilnius, sausio 9 d.) Lietuvos žemės ūkio tarybos narė Lietuvos pieno gamintojų asociacija įteikė Premjerui Sauliui Skverneliui raštą, kuriuo prašoma valstybės kompensuoti per 2018 metus ūkininkų prarastas pajamas. Bendra prašoma suma sudaro 30 mln. eurų.

„Pienininkų prašymas, manau, pagrįstas, nes ir rašte nurodoma, kad toks negautų pajamų skirtumas 2018 m. palyginus su 2017-aisiais, susidarė ir dėl pabrangusių pašarų, kai buvo sausra, ir dėl kritusių pieno supirkimo kainų“, – po susitikimo su Premjeru „Agroetai“ teigė Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) pirmininkas Jonas Talmantas.
LŪS vadovas pabrėžė, kad S. Skvernelis nepasakė, kad pieno gamintojams nepadės.

„Atvirkščiai, kaip supratau, pinigų gali būti rasta. Gal ne visa apimtimi, bet tikriausiai padės“, – nebuvo tikras J. Talmantas.

„Agroeta“ primena, kad Vyriausybė nerado nė papildomų 9,12 mln. eurų liūčių nuostoliams kompensuoti už 2017 m., kai tokią sumą mūsų šalies žemdirbiams skyrė Europos Komisija, pabrėžusi, kad visos ES šalys narės gali analogišką sumą skirti ir iš savo iždo. Būtent šis neištesėtas lūkestis pateko į „Agroeta“ portalo „Metų Nusivylimo“ balsavimų ratą.

Agroeta

Dailininko Algimanto SNARSKIO piešinys

 • Atsiliepimai
  Komentuoti

  1. ūkis   2019/01/09 at 18:31

   Ar vyriausybė pieno gamintojams numetė kainas.Kam galų gale pienas yra parduodamas ir kas turi padengti ūkininkų patirtas išlaidas.Tai gal stambiesiems tų pinigų pritrūko, o dangstosi smulkiaisiais.

  Komentuoti

  Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.