Pasvalio rajono žemės ūkio bendrovės direktorius mėgino apgaule užvaldyti paramos lėšas

(Vilnius, kovo 15 d.) Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) atlikusi tyrimą atskleidė, kad vienos Pasvalio rajone registruotos žemės ūkio bendrovės direktorius apgaule kėsinosi užvaldyti virš 88 tūkstančių eurų Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos paramos lėšų bei neteisėtai naudojosi kitomis jam nepriklausančiomis lengvatomis.

FNTT tyrėjai nustatė, kad žemės ūkio bendrovės direktorius VĮ „Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centrui“ pateiktose paraiškose dėl paramos deklaravo daugiau kaip 620 ha žemės plotų, tačiau žemės ūkio veikla neužsiėmė  ir net neturėjo žemės plotų valdymo teisės.

Tyrimo metu išsiaiškinta ir tai, kad tarp deklaruotos žemės buvo miškų, pelkių ir net namų valdos žemių, išsibarsčiusių skirtingose toli viena nuo kito nutolusiuose vietovėse – Šalčininkų, Marijampolės, Tauragės, Šilutės, Raseinių, Kauno rajonuose. Jokios žemės ūkio technikos nei minėta bendrovė, nei pats direktorius neturėjo.

Be to, prisidengdamas neva vykdoma žemės ūkio veikla minėtas asmuo pasinaudojo lengvatiniu akcizo mokesčiu ir įsigijo daugiau nei 69 tūkst. litrų dažyto dyzelinio kuro. Tokiu būdu dėl akcizo mokesčio nesumokėjimo valstybei „sutaupytų“ 20 tūkst. eurų įsidėjo sau į kišenę.

Jei ne FNTT pareigūnai, minėtas asmuo kėsinosi iš valstybės gauti daugiau nei 100 tūkst. eurų. Bet vietoj svajotų pinigų pilietis gaus ne itin malonų apsilankymą teisme, o galbūt ir kalėjime.

Jam pareikšti įtarimai pagal Baudžiamojo kodekso 22 str. „Pasikėsinimas padaryti nusikalstamą veiką“, 182 str. „Sukčiavimas“ 1 ir 2 dalis, 222 str. „Apgaulingas apskaitos tvarkymas“ 1 dalį. Griežčiausia bausmė pagal šiuos straipsnius – laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Baudžiamoji byla perduota Panevėžio apylinkės teismo Pasvalio rūmams. Tyrimą organizavo Panevėžio apygardos prokuratūra.

Agroeta

Pasvalio rajono žemės ūkio bendrovės direktorius mėgino apgaule užvaldyti paramos lėšas

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.