Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1 DOJUS agro

Parodoje „Agrovizija 2019“ bus naujovių

Autorius: Agroeta
Parodoje „Agrovizija 2019“ bus naujovių
Parodoje „Agrovizija 2019“ bus naujovių
Printer Friendly, PDF & Email

(Kėdainiai, gegužės 15 d.) Birželio 26-28 dienomis vyks jau dvyliktoji tarptautinė žemės ūkio technologijų paroda „Agrovizija 2019“. Tai gyva paroda, kurioje po atviru dangumi realiomis lauko sąlygomis auginamos įvairių žemės ūkio augalų veislės, demonstruojami traktoriai, sėjamosios, savaeigiai purkštuvai ir kita žemės ūkio technika. Parodos dalyvių ir lankytojų bus laukiama įprastoje vietoje šalia Akademijos miestelio (Dotnuvos sen.).

Ši technologijų paroda skirta pristatyti gerą žemės ūkio praktiką naudojant naujausius augalų apsaugos produktus, perspektyviausias veisles, šiuolaikinę techniką bei pasitelkiant mokslininkų ir konsultavimo specialistų rekomendacijas.

Parodos rengėjai yra Lietuvos augalų apsaugos asociacija (LAAA), Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) Žemdirbystės institutas. Viena pagrindinių parodos organizatorių iki šiol būdavo LAAA direktorė Aušra Beniulienė. Nuo praėjusių metų rugpjūčio 27-osios šias pareigas pradėjo eiti Zita Varanavičienė, todėl dabar jau ji rūpinasi „Agrovizija“.


Pasak naujosios LAAA vadovės, augalininkystė – labai svarbi ūkio šaka. Deja, ūkininkai negali numatyti oro sąlygų – vienais metais merkia lietus, kitais metais pasėlius alina sausra. Asociacijos nariai dirba tam, kad ūkininkus pasiektų efektyvūs ir saugūs augalų apsaugos produktai – instrumentai geram derliui užauginti.

„Vienas iš asociacijos tikslų yra skleisti informaciją. Todėl rūpinamės, kad ūkininkai turėtų naujausią informaciją apie augalų apsaugą, leidžiame leidinius, skaitome pranešimus seminaruose ir konferencijose. Kartu su partneriais organizuojame vieną iš augalų apsaugos ir kitiems žemės ūkio verslo profesionalams skirtų parodų – „Agroviziją“, – teigė Z. Varanavičienė.

Z. Varanavičienė.

LAAA direktorės teigimu, tikriausiai jau niekas neabejoja vykstančiais klimato pokyčiais ir su tuo susijusiais iššūkiais žemės ūkiui. Vienais metais pasėliai būna tiesiog užtvindyti, o kitais alina sausra.

Augalų apsaugos produktų gamintojai dar turi suderinti ir iš pirmo žvilgsnio nesuderinamus dalykus: produktų prieinamumą ir jų inovatyvumą, jų efektyvumą ir saugumą, klimato kaitos ir maisto saugos iššūkius.

Apie elektroninius bilietus ir blogą orą

Portalui „Agroeta.lt“ Z. Varanavičienė sakė, kad šiemet parodos „Agrovizija 2019“ dalyviai ir žiūrovai išvys kai kurių naujovių.

„Paroda turi savo gerbėjų ratą, tradicijas, istoriją, – kalbėjo pašnekovė. – Tai, kas įprasta ir pasiteisino, be jokios abejonės, parodoje išliks. Kadangi keičiasi gyvenimas ir  dalyviai bei lankytojai, mes stengiamės būti šiuolaikiški ir atspindėti šių dienų aktualijas. Viena iš planuojamų naujovių – įdiegti elektroninę bilietų įsigijimo sistemą, kad lankytojai prieš atvykdami galėtų savo mobiliajame įrenginyje ar internetu įsigyti ir atsispausdinti bilietus. Taip sutaupytume laiko prie kasų ir įėjimo į parodą vietose. Parodą kuria patys dalyviai, tad jie turės ką pristatyti, o kas tai bus – tegul išlieka intriga, smalsumo skatinimas atvykti į parodą ir domėtis  naujienomis apie parodą socialiniame tinkle ar interneto svetainėje. Lankytojų bilietų kainos dar nėra patvirtintos, vyksta diskusijos tarp parodos organizatorių. Galiu tik tiek pasakyti, kad jie bus įperkami ir nekainuos šimtus eurų. Visus, kurie norėtų dalyvauti parodoje, bet dar nepasirašę sutarčių, kviečiu kreiptis į mus ar į mūsų partnerius Žemdirbystės institute.“

Atsakydama į priekaištus, kad anksčiau gamtos netikėtumai pridarydavo rūpesčių tiek organizatoriams, tiek dalyviams, Z. Varanavičienė teigė, kad ūkininkai yra prisitaikę dirbti įvairiose gamtos sąlygose. „Juk gyvename Lietuvoje, kur būna ir lietaus, ir vėjo, ir saulės. Štai Japonijoje visi – ir maži, ir dideli – prisitaikę prie žemės drebėjimų ir gavę signalą žino, kaip elgtis. Mes, organizatoriai, padarysime viską, kad būtų užtikrintas tiek dalyvių, tiek lankytojų maksimalus komfortas. Nors viskas yra Dievo rankose, kokie bus orai, bet stengsimės priimti tinkamus sprendimus, kad visiems būtų patogu. Bet vykstant į parodą reikėtų pasižiūrėti orų prognozę, nes, kaip sakoma, nėra blogo oro, yra tik bloga apranga. Todėl kviesčiau visus tinkamai pasirinkti aprangą.“

Nebus nei Legolendo, nei Disneilendo...

Dar Z. Varanavičienė sakė, kad organizatoriai džiaugiasi, jog parodoje lankosi įvairios ūkininkų kartos. Juk tie vaikai ar paaugliai, kurie buvo atvykę į pirmąsias „Agrovizijos“ parodas, šiandien jau yra ūkininkai, žemės ūkio verslo profesionalai.

„Toks parodos lankymas kartu su tėvais, domėjimasis jų darbu yra sveikintinas. Aišku, yra ir kita galimybė – apie suaugusiųjų darbus, ką jie veikia per dieną, sužinoti iš knygų, interneto, bet kartu su tėvais matyti, kas jiems rūpi, sužinoti jų darbo aktualijas yra geras pavyzdys. Tačiau ši paroda skirta profesionalams ir mes orientuojamės į profesionalumo žinių skleidimą, o ne į kažkokių pramogų sukūrimą. Aišku, dauguma parodos dalyvių turės kuo pralinksminti vaikus. Mes pasistengsime, kad būtų ledų ir kitokio vaikų mėgstamo maisto, bet parodoje nebus vaikų pramogų zonos. Parodos tikslas nėra tapti Legolendu ar Disneilendu, mes orientuojamės į profesionalų lankytoją. Todėl patys lankytojai turės pasirūpinti vaikų saugumu, jų priežiūra“, – paaiškino Z. Varanavičienė.

Purkštuvų šou

Purkštuvai yra neatsiejama augalų apsaugos dalis, kaip ir žemdirbių darbo įrankis, todėl šios parodos vizitine kortele yra tapęs purkštuvų šou. Tai ir technikos pademonstravimas  su pramoginiais elementais.

„Jau esame gavę kelių įmonių patvirtinimą, kad šių metų parodoje jie tikrai dalyvaus su savo technika, tad purkštuvų šou tikrai bus“, – teigė pašnekovė.

Parodoje jau auga eksponatai

Augalų bandymų laukeliais besirūpinanti LAMMC Žemdirbystės instituto vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Irena Deveikytė sakė, kad šiemet parodoje bus galima išvysti tuos pačius augalus – žieminius ir vasarinius rapsus, javus, bulves, žolių mišinius. Naujiena tik tokia, kad šį pavasarį bus pasėta kmynų ir grikių. Juos augins viena sėklininkystės įmonė.

„Laukelių bus daugiau nei 700. Rudenį buvo pasėti žieminiai javai ir žieminiai rapsai, bet dar negalime pasakyti, kaip jie peržiemojo. Sniegas jau visur nutirpęs, vyrauja saulėtos dienos, bet naktimis atšąla. Gali atsitikti taip, kad bus nutrauktos žieminių rapsų šaknys. Būna, kad pavasarį viskas gražu – rapsai žaliuoja, bet vėliau paaiškėja, kad jie nebevegetuoja ir po truputį nyksta. Žieminiai javai atrodo jau neblogai, įgauna žalsvą spalvą – po truputį prasideda jų vegetacija. Bendras visų laukelių plotas – apie 4 ha“, – pasakojo I. Deveikytė.

Organizatoriai kviečia domėtis „Agrovizijos“ naujienomis ir jau dabar savo darbų kalendoriuose planuoti apsilankymą parodoje.

Stasys DAPKUS

Facebook komentarai

T Hegvita agro