NMA vadovas E. Bėrontas gyrėsi nuveiktais darbais, minėjo skandalingus tyrimus

(Vilnius, sausio 12 d.) NMA vadovas Erikas Bėrontas penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje pareiškė, kad nuo 2014 m., kuomet jis pradėjo vadovauti agentūrai, buvo imtasi prevencinių priemonių, siekiant, kad lėšos nebūtų švaistomos.

„Peržiūrėjome labai daug bylų. Galiu pasakyti, kad nuo 2014 metų pamečiui buvo atliekama aibė pažeidimų tyrimų. Per keturis metus mums pavyko sankcionuoti ir užkardyti lėšas 44 mln. eurų“, – pareiškė E. Bėrontas.

Kartu E. Bėrontas negailėjo pagyrų ir sau. „Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad atkeliavus man dirbti, aš radau pakankamai stiprią betvarkę prevencijos srityje ir priežiūros srityje“, – teigė NMA vadovas.

Jis vardijo bylas, kurias esą inicijavo Nacionalinė mokėjimo agentūra.

„Girdėjote turbūt gan garsius, pagaliau ištirtus ir Konkurencijos tarybos pritaikytus viešuosiuose pirkimuose susitarimus, kur buvo pritaikyta UAB „Elmis“, UAB „Ledevila“, taip pat kur UAB „Žagarės inžinerija“ ir „UAB „Rovaltra“ dalyvavo, – kalbėjo E. Bėrontas. – Tenais bylos išsivystė į korupcijos bylas“.

Pasak NMA vadovo, dar šios savaitės pradžioje sausio 9 d. STT išplatino pranešimą apie tai, kad buvo nubaustas asmuo, kuris siūlė kyšį Konkurencijos tarybos darbuotojui.

Šią istoriją „Agroeta“ jau yra aprašiusi.

Konferencijoje E. Bėrontas akcentavo, kad visus tuos keturis metus NMA siekė, jog ES parama būtų skirstoma skaidriai.

E. Bėronto kandidatūra ir žemės ūkio ministro Broniaus Markausko skaidurumu suabejojo Seimo opozicijai priklausantys parlamentarai.

Agroeta

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.