NMA tiesioginės transliacijos atgarsiai: specialistė atsakė į žemdirbių klausimus apie paramą smulkiam ūkiui

(Vilnius, gegužės 18 d.) Nors smulkieji ūkininkai gali pretenduoti į Europos Sąjungos paramą, jiems kyla daugybė klausimų dėl jų projektų tinkamumo ir atrankos kriterijų. Ketvirtadienį vykusioje tiesioginės transliacijos metu Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) Kaimo plėtros ir žuvininkystės programų departamento direktoriaus pavaduotoja Alma Valskytė atsakė ir į atskirų ūkininkų klausimus, kurie domėjosi „Parama smulkiam ūkiui“.

Ar galima įsigyti naudotą techniką?

Pagal šią priemonę galima įsigyti tik naudotus traktorius. Jie turi būti senesni nei 7 metai.

Kokie yra papildomi įsipareigojimai?

Papildomi įsipareigojimai būtų susiję su atrankos kriterijais, kai norite gauti papildomų 15 balų. Jeigu jūs, teikdami paraišką, pasirinkote, kad padidinsite ūkio dydį, išreikštą standartinės produkcijos verte, nuo 21 iki 50 proc. ar nuo 50 proc. ir daugiau, tai šis atrankos kriterijus yra papildomas įsipareigojimas. Papildomas įsipareigojimas taip pat yra susijęs ir su specializuotomis pajamomis, jeigu jūs, teikdamas paraišką, numatėte, kad investuosite į specializuotą gyvulininkystės, daržininkystės, sodininkystės bei mišrų ūkį. Tai tuo atveju jūsų verslo plane būtina numatyti, kad įgyvendinus verslo planą, pasieksite 50 proc. pajamų būtent iš tų ūkio šakų, į kurias investuojate.

Visa šeima užsiimame bitininkyste. Turiu 35 avilius. Ar galiu gauti paramą bitininkystės ūkiui plėsti?

Bitininkystė priskiriama prie gyvulininkystės ir bitininkai gali pretenduoti gauti paramą. Jie už tą paramą gali įsigyti įvairią įrangą, inventorių. Jie taip pat gali investuoti į statybas, jei reikia remonto bitininko nameliui.

Auginu nutrijas. Norėčiau auginti daugiau. Ar galiu gauti paramą?

Pagal smulkių ūkių priemonę paramą gauti galite, jei atitiktumėte atrankos ir tinkamumo kriterijus. Ši parama orientuota į smulkius ūkius., kurių ekonominis dydis, išreikštas standartine produktų verte, siekia nuo 4000 iki 7999 Eur.

Norėčiau tiksliai sužinoti, kokie ūkiai laikomi smulkiais ir pagal kokius kriterijus tai nustatoma?

Smulkiais laikomi tie ūkiai, kurių ekonominis dydis, išreikštas standartine produktų verte, siekia nuo 4000 iki 7999 eurų. Šį tinkamumo kriterijų mes tikriname pagal Kaimo verslo centro duomenų bazę. Teikiant paraiškas 2018 m., šis kriterijus bus tikrinamas 2018 m. sausio 1 dienai.

Pasėlius deklaruoju nuo 2016 m., bet ūkininko ūkį įregistravau tik prieš savaitę. Ar atitinku tinkamumo kriterijus?

Paraišką teikti galėtumėte, nes ūkininko ūkis ir valda turi būti įregistruoti iki paraiškos pateikimo. O ūkio veikimą, tai yra pagal pasėlių deklaravimą, tikriname vieneri metai prieš paraiškos pateikimą. Jūsų atveju deklaraciją esate pateikusi 2016 m., tad kriterijų atitinkate.

Ar galima dalyvauti programoje „Parama smulkiesiems ūkiams“, jei ūkį registruočiau tuojau pat?

Jei tuoj pat registruotumėte Ūkininko ūkį, o paraišką teiktumėte vėliau, tai vienas iš tinkamumo kriterijų atitiktų, bet būtina atitikti visus tinkamumo ir atrankos kriterijus. Ūkininko ūkio registravimas yra tik vienas iš tinkamumo kriterijų.

Ar galiu įsigyti traktorių, kuris buvo įsigytas už paramos lėšas ir jau yra pasibaigęs projekto, kurio metu traktorius buvo įsigytas, kontrolės laikotarpis?

Šiuo atveju traktorių galėtumėte įsigyti. Reikia atkreipti dėmesį, kad traktorius įsigytas senesnis nei 7 metai.

Mano ūkio ekonominis dydis mažesnis kaip 4000 eurų. Ar galiu pretenduoti į paramą?

Pagal dabar esančias vertes jūs neatitiksite vieno iš tinkamumo kriterijų, tad paraiškos teikti neturėtumėte.

Jei mano ūkis didesnis nei 8000 eurų, ar galiu kreiptis paramos smulkiam ūkiui?

Jei ūkis didesnis nei 7999 eurų, taip pat bus vienas neatitikimas vienam iš tinkamumo kriterijų. Paraiškos teikti negalėtumėte.

Agroeta

 • Atsiliepimai
  Komentuoti

  1. Remigijus   2018/05/18 at 21:18

   Kokie isipareigojimai auginant 7karves ir pievas 6ha ir zeme dirba 5ha grudiniu deklaruojam,tarp 4 ir 8 gaunasi 6erv lygir ar galima tyketis,truksta traktoriaus

  Komentuoti

  Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.