NMA direktorius E. Bėrontas savo noru kėdės neatsisakys

(Vilnius, sausio 12 d.) Penktadienį naujienų agentūros BNS surengtoje spaudos konferencijoje Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) direktorius Erikas Bėrontas pareiškė, kad neketina trauktis iš pareigų.

Tokią nuostatą jis išsakė po to, kai žiniasklaidoje buvo pateikta abejonių dėl jo tinkamumo dirbti NMA direktoriumi antrą kadenciją.

„Šiandien dienai esu papuolęs į politinę spekuliaciją ir, aš manau, kad visus pradėtus darbus aš esu pasiryžęs tęsti“, – pareiškė jis, pridurdamas, kad jam svarbi Premjero ir šalies Prezidentės nuomonė.

Jei vienas iš jų pareikštų nepasitikėjimą, tikėtina, kad E. Bėrontas būtų priverstas atsitraukti.

Šią savaitę žemės ūkio ministras Bronius Markauskas paskyrė E. Bėrontą vadovauti NMA antrą kadenciją, nors FNTT vis dar tiria Europos Sąjungos paramos lėšų iššvaistymo bylą. Joje E. Bėrontas apklaustas specialiuoju liudytoju.

„Agroeta“ primena, kad FNTT atlieka ikiteisminį tyrimą dėl Europos Sąjungos skirtų beveik 4 mln. eurų iššvaistymo. Šios lėšos buvo nukreiptos į kooperatyvo „Pienas LT“ gamyklos projektą. Tyrime E. Bėrontas apklaustas kaip specialusis liudytojas. Dėl E. Bėronto kandidatūros vadovauti NMA, B. Markauskas buvo kreipęsis papildomos informacijos į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), bet ji nerado priežasčių, kodėl E. Bėrontas negalėtų vadovauti NMA.

Dėl B. Markausko sprendimo paskirti E. Bėrontą NMA direktoriumi Seimo narė Agnė Bilotaitė kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK). Jai sukėlė abejonių, ar ministras nepažeidė viešųjų ir privačių interesų, nes kurį laiką buvo „Pienas LT“ valdybos nariu.

Agroeta

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.