Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1 DOJUS agro

NMA direktoriui uždrausta dirbti su slapta informacija. E. Bėrontas teigia, tokį leidimą turintis

Autorius: Agroeta
NMA direktoriui uždrausta dirbti su slapta informacija. E. Bėrontas teigia, tokį leidimą turintis
NMA direktoriui uždrausta dirbti su slapta informacija. E. Bėrontas teigia, tokį leidimą turintis
Printer Friendly, PDF & Email

(Vilnius, gegužės 14 d.) Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) direktoriaus Eriko Bėronto likimas šios agentūros direktoriaus poste susvyravo po to, kai šiandien pasirodė informacija, jog Valstybės saugumo departamentas (VSD) rekomendavo žemės ūkio ministrui Giedriui Surpliui neleisti E. Bėrontui dirbti su slapta informacija.

Pranešama, kad VSD tokią pažymą pateikė G. Surpliui. Žemės ūkio ministerija kol kas nepaskelbė jokio oficialaus komentaro ar pozicijos šia tema savo svetainėje. Ministras yra išvykęs į Briuselį, iš kurio vėliau keliaus į Kiniją, o E. Bėrontas šiuo metu yra Rumunijoje europinės paramos agentūrų vadovų susitikime.

Be pačios ŽŪM niekas kitas su užklausa į VSD negalėjo kreiptis. Kol kas neaiškios ir priežastys, kas paskatino ŽŪM klausti pažymos į Valstybės saugumo departamentą.

Portalas „Agroeta“ susisiekė su Eriku Bėrontu, kuris tikino esąs nustebęs tokios pažymos atsiradimu.

„Pirmas dalykas, kad man leidimas dirbti su slapta informacija yra išduotas dar 2014 metais ir šis leidimas galioja lygiai 10 metų, tai yra iki pat 2024-ųjų“, – „Agroetai“ teigė E. Bėrontas.

Esate nustebęs?

Be abejo. Juk teismas mane gražino į pareigas 2018 m. rugsėjo mėnesį, atstatydamas visas teises, kurios buvo iki atleidimo. Todėl ir leidimas dirbti su slapta informacija man taip pat galioja iki šiol. Tai numato ir Valstybės paslapčių įstatymas.

Kitas dalykas, kad nuo 2014 metų nesu dirbęs su jokia slapta informacija. Nesu susipažinęs nė su vienu raštu, kur būtų grafa „slaptai“ ar „riboto naudojimo“. Juk natūralu, kad skirstant Europos Sąjungos paramą negali būti jokių slaptumų. Viskas turi būti skaidru.

Kaip manote, iš kur atsirado ta VSD rekomendacija? Gal tai atsirado ministro G. Surplio iniciatyva?

Kas liečia ministrą, tai jisai suteikia teisę pareigūnams dirbti su slapta informacija. Tačiau kuomet buvau atstatytas į pareigas, pasikartosiu, tas leidimas buvo irgi atstatytas, galiojo ir galioja iki šiol. Apie priežastys, kodėl jis (ministras G. Surplys) nusprendė panaikinti tą leidimą, reikėtų klausti jo. Ministras turėjo įvykdyti teismo sprendimą, kad atstatyti man visas teises. Vadinasi, ko gero, ministro dispozicijoje yra kreiptis į VSD.

Kaip manote, ar kas nors „kasasi“ po jumis?

Jei ministras pasakytų priežastis, tai reikėtų jas išgirsti. Kol kas nelabai  suprantu, kodėl taip nutiko. Bent jau priežastis įvardintų.

Ar su ministru jau kalbėjote?

Ne. Nekalbėjau net telefonu, nes esu išvykęs į Rumuniją, kur skaičiau pranešimą. Ministras irgi yra išvykęs.

Ką prognozuojate?

Sunku pasakyti. Veikiausiai bus dar vienas teismo procesas. Teismas kartą mane jau atstatė į pareigas.

„Agroeta“ primena, kad E. Bėrontas neteisėtai iš NMA direktoriaus pareigų buvo atleistas 2018 m. sausio 18 d. Teismo keliu jis buvo grąžintas į pareigas 2018 m. rugsėjo 26 d.

Gediminas STANIŠAUSKAS

Facebook komentarai

T Hegvita agro