Net keturiose vietose dega miškai

(Vilnius, rugpjūčio 10 d.) Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas penktadienio popietę pranešė, kad didžiuliai miškų ir laukų gaisrai kilo iškart 4 šalies vietovėse: Varėnos, Jurbarko, Trakų ir Joniškio rajonuose.

Dėl susidariusios iš esmės ekstremalios padėties šį penktadienį Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas skubiai sustiprino gesinimo operacijų koordinavimo pajėgas.

Šįryt karšta diena ugniagesiams prasidėjo Trakų rajone, kur užsiliepsnojo Gėjaus miškas. Čia ugnis dar vis siaučia.

Pranešimas apie miško gaisrą Varėnos rajono Kuršių kaime gautas 13.11 val.

Čia tramdyti liepsnų kartu su ugniagesiais ėmėsi ir miškininkai. Teigiama, kad liepsnojo nemenkas plotas, ugnį tramdo mažiausiai 4 autocisternų ekipažai.

Kitas gaisras kilo 13.27 val. Vadžiagirio kaime (Jurbarko r., Šimkaičių sen.). Čia liepsnojo 1 hektaro ploto miškas. Situaciją šiuo atveju komplikavo tai, kad prie gaisravietės nėra jokių privažiavimų.

Iš pradžių šį gaisrą bandė gesinti du paprasti žmonės, netrukus prie jų prisijungė vienas vietos ūkininkas, atitempęs ir cisterną su vandeniu. Vėliau į karštą talką įsijungė ir profesionalūs ugniagesiai gelbėtojai: šiuo metu čia darbuojasi net 6 autocisternų ekipažai.

Rytinis gaisras Onuškio seniūnijoje taip pat dar gesinamas. Liepsnų plitimas miške čia seniai sustabdytas, tačiau pieva yra durpinga, tad baiminamasi giluminio degimo.

Itin rimta situacija nuo 11.38 val. yra susidariusi ir Joniškio rajono Alsių kaime, kur pranešta apie gaisrą 200 hektarų ražienų lauke. Nors iš pradžių čia degė pavieniai plotai, didelis vėjas sparčiai išnešiojo ugnį po didesnę teritoriją. Galiausiai liepsnos pasiekė ir miškų pakraščius. Šis gaisras tokio didelio masto, kad iš savo pusės, Latvijos teritorijoje, darbuotis teko mūsų kaimyninės šalies ugniagesiams. Tuo metu Lietuvos pusėje ražienas ir pamiškę gesino 5 autocisternų ekipažai.

Priešgaisrinės apsaugos specialistai primygtinai įspėja Lietuvos gyventojus ir mūsų šalies svečius: šiomis itin karštomis ir sausomis dienomis – jokių laužaviečių miškuose.

Net keturiose vietose dega miškai

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.