Nedidelė pergalė: Kaimo reikalų komitete pavyko laikinai apginti smulkių ir vidutinių ūkininkų interesus

(Vilnius, birželio 13 d.) Seimo Kaimo reikalų komitetas nedrįso trečiadienį priimti smulkius ir vidutinius ūkius žlugdančio sprendimo „Dėl maksimalios tiesioginių išmokų sumos ribojimo modelio nuo 2019 m.“. Šio posėdžio išvakarėse komiteto narys Vytautas Kamblevičius pasipiktino Žemės ūkio ministerijos pasiūlytu variantu.

Pagal jį, tiesiogines išmokas 2019 m. siūloma riboti tik tiems ūkiams, kurie gautų daugiau kaip 150 000 EUR paramos, kai Europos Komisija rekomenduoja paramą mažinti jau nuo 60 000 EUR, o papildomai jos nebeteikti, kai ūkis gauna daugiau kaip 100 000 EUR paramos.

Jei Seimo KRK būtų pritaręs siūlymui, nedidelis mažinimas paliestų tik 26 stambius Lietuvos ūkius, o maksimaliais skaičiavimais būtų sutaupyta tik 1,39 mln. EUR. Šis sprendimas atskleistų, kad žemės ūkio ministras G. Surplys akivaizdžiai proteguoja tik stambiųjų ūkininkų interesus.

„Akivaizdu, kad šį siūlymą per Žemės ūkio ministeriją pateikė stambių ūkių lobistai, nepateikę jokio pagrindimo, kodėl parama stambiems ūkiams turi mažėti tiek nedaug. Stambių ūkių atstovai, beje, irgi dalyvavo šiame posėdyje, išsakė savo nuomonę“, – pasakojo V. Kamblevičius.

Parlamentaro išsakyta kritika, panašu, pasiekė ir Žemės ūkio ministerijos, ir Žemės ūkio rūmų atstovus. Nuspręsta klausimo svarstymą atidėti savaitei.

„Aš tiesiai šviesiai pareikalavau žemės ūkio ministro (Giedriaus Surplio) kitame posėdyje pateikti konkrečią informaciją, kiek stambūs žemės ūkio subjektai yra gavę Europos Sąjungos paramos, o kiek ja pasinaudojo smulkūs ūkiai. Tad klausimas taip ir liko neišdiskutuotas“, – teigė V. Kamblevičius.

Jis pridūrė, kad Žemės ūkio rūmų atstovai pripažino, jog klausimas nėra iki galo išdiskutuotas.

Kaimo reikalų komiteto posėdis, kuriame šis klausimas bus keliamas vėl, vyks kitą trečiadienį 9 valandą ryto. Manoma, kad jeigu smulkūs ir vidutiniai ūkininkai susivienytų, jie išsireikalautų iš valdžios, kad stambiems ūkiams Europos Sąjungos paramos „lubos“ būtų kur kas žemesnės, nei siūloma dabar.

Savo pozicija Europos Komisijai mūsų šalis turi pateikti iki rugpjūčio 1 d.

Agroeta

 • 4 komentarai
  Komentuoti

  1. Beatričė   2018/06/13 at 13:43

   Reikia dalivauti atstovams smulkaus ir vidutinio ūkio.

  2. isdegintas sausros   2018/06/13 at 14:09

   Tas seimo zmogutis jau ruosiasi rinkimams Butu gerai , kad del vienodu ismoku pabadautu Briuselyje

  3. Melas   2018/06/14 at 08:24

   Čia tik tiesioginės,o kur dar investicinės,kur gauna po 400 000 tūkstančių už projektą?

  4. smulkus   2018/06/15 at 15:45

   Jei sėdintys kaimo reikalų komitete taip mąstyti kaip šio straipsnio autorius, tada būtų malonu sugrįžti į Lietuvą. O kol kas visos prostitutės iš kaimo reikalų komiteto yra parsidavusios karbauskiui ir kitiems stambiems žemvaldžiams. Tad šioje Seimo kadencijoje kaimas bus dar labiau nustekentas ir sužlugdytas. Nes kaimo reikalų komiteto narių smegenys per silpnos kad suprastų jog reikia kuo greičiau riboti tiesioginės išmokas ūkiams virš 60000 eur ir nebemokėti viršaus, nes stambūs ir taip pelnuose vartosi, lengvatų begalė, žemių prisipirkę virš įstatymo ir nieko nebijo..

  Komentuoti

  Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.