Naujų traktorių rinka sparčiai plėtėsi: ko laukti ateityje?

(Briuselis, liepos 14 d.) Globali traktorių rinka praėjusiais metais ūgtelėjo 13 proc., palyginti su 2016-aisiais, rodo naujausias „Agrievolution“ tyrimas. Pasak analitikų, itin sėkmingi praėjusieji metai buvo augalininkystės ūkiams Kinijoje, Rusijos Federacijoje, Europos Sąjungoje, Kanadoje ir Meksikoje. Ne mažiau sėkmingi jie buvo ir gyvulininkystės sektoriui. Šie esminiai faktoriai ir nulėmė traktorių rinkos augimą, nes žemdirbiai gavo daugiau pajamų ir investavo į naują techniką.

Europos Sąjungos rinkoje traktorių nupirkta 13 proc. daugiau (iš viso 190 tūkst. vnt.), palyginti su 2016-aisiais. Ši tendencija atitiko pasaulinį augimo vidurkį. Tačiau mūsų bendrija pagal įsigytos technikos skaičių nusileido pagrindinėms lyderėms.

Pirmąją vietą pernai užėmė Indijos ūkininkai, kurie nusipirko 600 tūkst. vnt. traktorių. Metinis augimas čia sudarė net 16 proc. Antrąją vietą užėmė Kinija su 490 tūkst. vnt. traktorių. Šios abi valstybės nusipirko daugiau kaip 1 mln. naujų traktorių. Tai itin didelis skaičius, nes visi pasaulio žemdirbiai nusipirko 2,1 mln. vnt. traktorių.

Nesunku nuspėti, kad Kinija ir Indija toliau išliks stambiausiomis technikos įsigijimo lyderėmis, nes didėjant gyventojų skaičiui, auga ir maisto poreikis, o jo gamyba reikalauja ir papildomų techninių pajėgų.

Jungtinėse Amerikos Valstijose ekspertai užfiksavo tvarų augimą, kuris sudarė 4 proc. Amerikiečių fermeriai įsigijo 220 tūkst. vnt. traktorių.

Agroeta

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.