Nauja pieno produktų prekybos aikštelė Europoje paliks mažiau vietos perdirbėjų manipuliacijoms skaičiais

(Oklandas/Briuselis, sausio 31 d.) Europos pieno gamintojai ir perdirbėjai jau 2020 m. gali tikėtis aiškesnių pieno produktų kainų tendencijų. Tokia galimybė atsivers po to, kai pieno produktų prekybos aikštelės „Global Dairy Trade“ (GDT) ir Europos energetikos biržos (EEX) savininkai susitars dėl bendros įmonės įsteigimo.

Tikimasi, kad Europoje nuo 2020 m. veiks GDT principu veikianti analogiška įmonė, kuri du kartus per mėnesį rengs pieno produktų aukcionus. Pagal naujos įmonės prekybos indeksą, pieno produktų kainas bus galima dar aiškiau išvesti tendencijas Europos pieno rinkoje.

Būtent taip šiuo metu ir veikia GDT. Tiesa, Okeanijos zonoje fiksuojamos tendencijos Europą pasiekia maždaug po 1,5-2 mėnesių.

Per pastarąsias keturias GDT prekybos sesijas GDT indeksas tik kilstelėjo, o paskutinį kartą (sausio 15 d.) jis ūgtelėjo 4,2 proc.

Lietuvos pieno perdirbėjai dažnai remiasi GDT indeksu, kuomet aiškinama, kodėl už pieną mokama vienokia ar kitokia kaina. Europoje veiksiančios įmonės prekybos indekso skelbimas paliks mažiau vietos pieno perdirbėjų manipuliacijoms skaičiais. Jiems teks ieškoti kitų priežasčių, kodėl už pieną Lietuvoje mokama mažiau, nei daugelyje kitų Europos Sąjungos šalių.

Tikimasi, kad dėl GDT ir EEX įmonės abi pusės susitars iki 2019 m. vidurio. Abiejų pusių atstovai jau susitiko ir tarėsi dėl veiklos su maždaug 50 stambių pieno rinkos dalyvių iš Prancūzijos, Vokietijos, Airijos, Olandijos, Šveicarijos, Jungtinės Karalystės, taip pat Skandinavijos valstybių ir pirkėjų iš Azijos.

Agroeta

Nauja pieno produktų prekybos aikštelė Europoje paliks mažiau vietos perdirbėjų manipuliacijoms skaičiais

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.