Nacionalinė žemės tarnyba giriasi, kad kovoja su korupcija – skundų vis mažiau

(Vilnius, liepos 12 d.) Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) giriasi, kad pradėjo aktyviau kovoti su korupcijos apraiškomis ir tai esą davė gerų rezultatų. „Gaunamų skundų skaičius mažėja“, – pranešime žiniasklaidai skelbė NŽT.

Tarnybos teigimu, per šių metų pirmąjį pusmetį buvo gauti 1 386 skundai, susiję su teritorinių padalinių veiksmais ar neveikimu, kai pernai tuo pat metu buvo užfiksuoti 1 399 skundai.

Akivaizdu, kad skundų sumažėjo tik 13 vnt., tačiau NŽT skelbia tai kaip didelį pasiekimą. Savo ruožtu nenuostabu, kad mažėjant gyventojų skaičiui, turėtų mažėti ir skundų.

„Norėčiau atkreipti dėmesį, kad 2018 metų I pusmetį iš visų NŽT centriniame padalinyje gautų asmenų skundų net 86 proc. buvo nepagrįsti. Tai reiškia, kad išsamiai išnagrinėjus skundo esmę ir pateiktas aplinkybes, nustatoma, jog teritorinis skyrius priėmė teisingą sprendimą ar atliko teisingus veiksmus“, – aiškina NŽT direktorius Laimonas Čiakas.

Pagrįsti ar iš dalies pagrįsti skundai sudarė 14 proc. (197 vnt.).

NŽT per pirmą šių metų pusmetį parengė apie 270 tūkstančių įvairių administracinių aktų ir dokumentų (leidimų, sutikimų, sprendimų dėl nuosavybės teisių atkūrimo, pardavimo, nuomos kadastro duomenų nustatymo). Gauti skundai sudarė tik 0,5 proc. visų administruotų dokumentų.

Agroeta

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.