Ministras B. Markauskas: NMA vadovas galėtų pats trauktis iš pareigų

(Vilnius, sausio 12 d.) Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas pareiškė, kad Erikas Bėrontas, neseniai paskirtas naujai ketverių metų Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) direktoriumi, galėtų pats trauktis iš pareigų. Esą, jei E. Bėriontas pats pasiprašytų atleidžiamas, B. Markauskas tam neprieštarautų.

Pasak ministro, situacija turėtų paaiškėti jau pirmadienį.

E. Bėrontas neseniai buvo susitikęs su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnais, taip pat prokurorais.

„Agroeta“ primena, kad FNTT atlieka ikiteisminį tyrimą dėl Europos Sąjungos skirtų beveik 4 mln. eurų iššvaistymo. Šios lėšos buvo nukreiptos į kooperatyvo „Pienas LT“ gamyklos projektą. Tyrime E. Bėrontas apklaustas kaip specialusis liudytojas. Dėl E. Bėronto kandidatūros vadovauti NMA, B. Markauskas buvo kreipęsis papildomos informacijos į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), bet ji nerado priežasčių, kodėl E. Bėrontas negalėtų vadovauti NMA.

Dėl B. Markausko sprendimo paskirti E. Bėrontą NMA direktoriumi Seimo narė Agnė Bilotaitė kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK). Jai sukėlė abejonių, ar ministras nepažeidė viešųjų ir privačių interesų, nes kurį laiką buvo „Pienas LT“ valdybos nariu.

Šiuo metu jau prasidėjo ir E. Bėronto spaudos konferencija.

Agroeta

 

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.