Ministerijos atstovas apsijuokė prieš ūkių vadovus

(Vilnius, gruodžio 6 d.) Vilniuje vyksta Lietuvos žemės ūkio bendrovių vadovų ir buhalterių tradicinis metinis renginys – trijų dienų konferencija. Iš visos Lietuvos susirinkusius ūkių vadovus informuoti apie augalų apsaugos naujoves atvyko ŽŪM Augalininkystės ir agrarinės aplinkosaugos skyriaus atstovas – patarėjas Vidmantas Ašmonas. Ir… apsijuokė.

Tribūnoje jis atrodė tarsi pamokos neišmokęs mokinukas. Kalbėjo padrikai ir be jokio plano.

Pradėjo nuo per didelės ūkių priklausomybės nuo javų sektoriaus įvairiais atžvilgiais (ES pagal grūdų eksportą esame penkti) – kainų, biologinės įvairovės, klimato kaitos, kad išauga mineralinių trąšų poreikis, kad sunyksta dirvožemis ir pan. Kita ŽŪM atstovo įvardyta problema – europinio masto. Tai priklausomybė nuo įvežtinių augalinių baltymų. Įvertinęs baltyminių pasėlių plėtros galimybes taikant skatinimo priemones, Briuselis priėjo prie išvados, kad priklausomybės nuo įvežtinių baltymų vis tiek nepavyks išvengti.

Tuo V.Ašmono pranešimas iš esmės ir užsibaigė. ŽŪM atstovas negalėjo pakomentuoti ministerijos pozicijos dėl baltyminių augalų. Žemės ūkio bendrovių asociacijos nariai gūžčioja: uždraudus pesticidų naudojimą žalinimui, buvo savaime suprantama, kad ūkiai mažins baltyminių augalų plotus, nes ankštiniai – tai ne žolė, kuri auga be chemikalų.
Ministerijos atstovo klausyti negalėdami ūkių vadovai iš salės replikavo: „Nepasiruošęs, gėda klausyti“.

Irma ĄŽUOLĖ

 • 4 komentarai
  Komentuoti

  1. Nebesistebintis   2018/12/06 at 14:06

   O ko stebėtis? Į ministerijas sueina uolūs aktyvistai, bet ne specialistai. Nes specialistų niekas nenori – jie ne tokie lojalūs tiesioginiams viršininkams, jie mato ir savo viršininkų nusišnekėjimus. O aktyvistas pasirengęs visada ir visur žarstyti lozungus, kažkokius skaičius, Europos direktyvas, bet paskui paaiškėja, kad net karvės nuo jaučio neatskiria. Dauguma tokių mus ir valdo.

  2. Ukininkas   2018/12/06 at 22:55

   Bendroves eilini kartą iš nieko padaro burbulą, nes ministerijos pozicija yra už smulkų ir vidutinį ūkį, o kadangi susirinkime tik stambūs žemvaldžiai gavę ne po vieną milijoną eur. Paramos, jiems tokia pozicija nepatinka.
   Kodėl bendrovės prieš tiesioginių išmokų ribojimą?

  3. Ukininkd   2018/12/06 at 22:56

   Bendroves eilini kartą iš nieko padaro burbulą, nes ministerijos pozicija yra už smulkų ir vidutinį ūkį, o kadangi susirinkime tik stambūs žemvaldžiai gavę ne po vieną milijoną eur. Paramos, jiems tokia pozicija nepatinka.
   Kodėl bendrovės prieš tiesioginių išmokų ribojimą?

  4. Ūkininkas   2018/12/07 at 18:40

   Vau, prabudo kolūkio pirmininkai-mat nepatiko pranešimas.pasimokykit iš vidutinių ūkių asociacijos kaip reikia konferencijas rengti,Ten pranešimai buvo vienas už kitą įdomesni ir tik tokie kokių reikia ūkiams.

  Komentuoti

  Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.