Minima miškų diena

(Vilnius, kovo 21 d.) Šiandienkovo 21-ąją, pažymimos Tarptautinės miškų dienos šiemetinė pagrindinė tema  – miškai ir švietimas. Ji aktuali ir Lietuvai.

„Mokymas ir mokymasis pažinti miškus, skatinimas geriau suprasti jų svarbą, – sako aplinkos viceministras Martynas Norbutas, – yra svarbus žingsnis siekiant išsaugoti gamtos išteklius ateities kartoms.“

Pastaruoju metu šalyje vyksta diskusija apie natūralioms miško buveinėms išsaugoti būtinus miškininkavimo pokyčius. Aplinkos ministerijos pranešime teigiama, kad pokyčiai iš tiesų reikalingi, tačiau protingi ir pasverti. Deja, neretai dalis visuomenės dėl paprasčiausio nežinojimo patiki klaidinančia informacija, kad Lietuvoje miškų mažėja, kad jie kertami per daug intensyviai, o neva geriausias būdas jiems išsaugoti – nieko juose nedaryti. Padėti suprasti, kad tokie teiginiai yra neteisingi, gali tik kuo plačiau skleidžiamos žinios.

Dabar daugiau kaip pusė pasaulio žmonių gyvena miestuose, o iki 2050 m. šis skaičius padidės, kaip prognozuojama, iki 70 proc. Žmonės vis labiau atitolsta nuo gamtos, neturi pakankamai žinių apie miškus, jų naudą ir būtinybę juos tvariai valdyti. Todėl švietimas, ypač jaunosios kartos, yra labai svarbus.

Šiandien nemažai šalies vaikų ir moksleivių lankysis miškuose – dalyvaus paukščių sutiktuvėse ir kels inkilus. Inkilų kėlimo šventę Tarptautinės miškų dienos proga tradiciškai organizuoja Valstybinių miškų urėdija.

Tarptautinė miškų diena šiemet pažymima jau septintą kartą. Ji buvo paskelbta Jungtinių Tautų iniciatyva siekiant atkreipti dėmesį į miškų ekosistemų svarbą, jų nykimo problemas.

Minima miškų diena

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.