„Metų Nusivylimo“ apklausoje lyderis išlieka tas pats, „Metų Įvykio“ kategorijoje – pokyčiai

(Kaunas, sausio 7 d.) Jau beveik 200 „Agroeta“ skaitytojų atidavė balsus tradicinėje apklausoje, kurioje kasmet renkame „Metų Įvykį“, „Metų Žmogų“ ir pirmą kartą norime sužinoti, kas praėjusiais metais, Jūsų nuomone, buvo didžiausias nusivylimas („Metų Nusivylimas“). Pastarojoje kategorijoje vienvaldžiu lyderiu išlieka žemės ūkio ministras Giedrius Surplys (33,2 proc.), 2018-aisiais labiau pasižymėjęs kalbomis, o ne darbais. Ne itin daug nuo jo atsilieka ir Žemės ūkio rūmų pirmininkas Arūnas Svitojus (20,6 proc. balsų), žadėjęs suvienyti Žemės ūkio rūmus, tačiau išėjo taip, kad rūmus paliko net kelios įtakingiausios žemdirbių organizacijos, įkūrusios Lietuvos žemės ūkio tarybą.

„Metų Įvykio“ nominacijoje kol kas pirmauja žemdirbių vienybę patvirtinantis įvykis – ūkininkai įteikė Europos Parlamentui peticiją dėl tiesioginių išmokų suvienodinimo (29,1 proc. balsų). Po šia peticija pasirašė daugiau kaip 52 tūkst. piliečių. Nuo peticijos tik šiek tiek atsilieka pernai Lietuvą nualinusi sausra (25,6 proc.), dėl kurios buvo paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija. Būtent sausrą dar prieš savaitę laikėte svarbiausiu įvykiu.

Savo ruožtu „Metų Žmogaus“ nominacijoje pirmauja Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) vadovas Erikas Bėrontas (58,8 proc.), sugebėjęs teismo keliu grįžti į NMA direktoriaus postą, iš kurio buvo atleistas buvusio žemės ūkio ministro Broniaus Markausko.

Už visas nominacijas galite balsuoti iki sausio 20 d., paspaudę šią nuorodą.

Agroeta

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.