Mėginama nukelti ūkininkus nuo krosnies. Ar pavyks?

(Kaunas, sausio 11 d.) Skirtingai nuo kitų valstybių ūkininkų, mūsų šalies žemdirbiai vis dar dažniau pasyviai stebi politinius ir pilietinius procesus, nei patys dalyvauja juose. Tokia išvada peršasi sužinojus, kaip sekasi Lietuvos žemės ūkio ir maisto tarybai (LŽŪMT) rinkti parašus po peticija „Sąjungoje, kurioje visi lygūs, negali būti antrarūšių ūkininkų!“.

„Parašai dar renkami. Elektroninė peticija buvo svarstoma prieš rengiant pačią peticiją. Tačiau pasirinktas popierinis variantas, nes kaip rodo Lietuvos žemės ūkio visuomenės ir piliečių pasirodymas elektroninių Europos Komisijos viešųjų konsultacijų dėl BŽŪP statistika (iš LT gauta ~ 100 užpildytų anketų), arba dar nėra pakankamai įgudę išnaudoti labai patogias naująsias formas ir technologijas, arba yra labai pasyvūs. Tokia tad mūsų lietuviška realybė“, – „Agroetai“ pasakojo Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) Tarptautinių ryšių koordinatorė Jovita Motiejūnienė.

Pasak jos, dėl aktyvumo su parašais negalima teigti, kad ūkininkai pasyviai rašosi.“ Neturime „prietaiso“ pamatuoti, kol neturime grįžusių pasirašytų pačių anketų. Kiekviename rajone parašai renkami ir aktyvumas skirtingas: kur žmonės aktyvesni, aktyviau, kur mažiau organizuoti – ten dar tik pradeda. Tam duota pusantro mėnesio“, – sakė J. Motiejūnienė.

Šioje peticijoje paliesta žalinimo problema, o taip pat žemdirbių organizacijas vienijanti taryba reikalauja, kad išmokos už žalinimą nuo 2021 metų būtų vienodos visoje Europos Sąjungoje.

Tarybą neramina pasirodžiusios pirmosios Bendrosios žemės ūkio politikos po 2020-ųjų gairės, esą „aiškėja, kad sąžiningo ir Lietuvos žemės ūkio nediskriminuojančio išmokų suvienodinimo žemdirbiai gali nesulaukti ir po 2020-ųjų metų. Nors lygiai tiek pat prisideda prie aukštų ES aplinkosauginių, maisto saugos, gyvūnų gerovės standartų, klimato kaitos švelninimo priemonių įgyvendinimo, mūsų žemdirbiai vis dar yra stipriai diskriminuojami skirstant ES BŽŪP įgyvendinimui skirtas lėšas“, – rašoma peticijoje.

Manoma, kad preliminarūs skaičiai, kiek pasirašyta po peticija, paaiškės sausio 19 d.

Užvakar šią peticiją pasirašė ir žemės ūkio viceministras Rolandas Taraškevičius.

Agroeta

 • Atsiliepimai
  Komentuoti

  1. Ukininke   2018/01/11 at 12:58

   Kur reikia pasirasyti as taip pat ukininke bet nezinau kur galeciau nuvykti pasirasyti paskelbkit vietas kad mes ukininkai zinotume ore juk nepasirasysi neduteikia informacijos o paskui kaltina pasyvumu.

  Komentuoti

  Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.