Maisto kuponų sistemą G.Surplys pavadino modernia priemone – nuolaidos kodai bus siunčiami SMS

(Vilnius, lapkričio 21 d.) Vyriausybės nusprendė, kad daug šurmulio sukėlusi kuponų maistui sistema bus tik turintiems ikimokyklinio amžiaus vaikų piliečiams. Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys teigia, kad tai bus moderni e–vaučerių sistema.

Asmuo per mėnesį galės įsigyti daugiausia 3 kuponus, vienas kuponas suteiks 20 proc. nuolaidą nuo maisto kuponų vertės.

„Norime pasiūlyti, kad tai bus šiuolaikinė moderni priemonė, žmogus galės gauti nuolaidos kodą SMS žinute ar per programėlę telefone. Tikslai tos sistemos yra skatinti smulkias prekyviečių vietas, didinti konkurencingumą, o tai, manau, sudarys prielaidas kainas mažinti“, – ministrą cituoja portalas Delfi.

Ministro teigimu, siekiama formuos įpročius pirkti vietinę produkciją mažose prekybos vietose ir skatins sveikos mitybos įpročius. „Nusimatėme du etapus, kaip sistema veiktų. Pirmiausia ruošiamės suteikti paramą smulkioms prekybos vietoms steigtis, jos pasinaudodamos paramos kaimui mechanizmu tiek miesteliuose, tiek miestuose galėtų steigtis. Tam skiriama iki 5 mln. eurų. Antrasis etapas nukreiptas e–vaučerių sistemos naudojimui“, – kalbėjo G. Surplys.

Sistemą reikės notifikuoti Europos Komisijoje. Tai gali trukti iki pusės metų.

Kai kurie ekonomistai teigia, kad tokia sistema esminių pokyčių neatneš nei pirkėjams, nei verslui.

Vyriausybė taip pat ketina stiprinti Konkurencijos tarybos bei Vartotojų teisių apsaugos tarnybos įgaliojimus, sutartyse tarp tiekėjų ir prekybininkų siūlo nurodyti prekių pavadinimus ir kiekį, kainas bei joms keliamus kokybės reikalavimus, tiekimo periodiškumą, įkainojimo trukmę, išankstinio užsakymo ar tiekimo grafikų sąlygas. Taip pat numatomos priemonės, mažinančios administracinę naštą smulkiajam ir vidutiniam verslui.

Be to, siūloma sugeneruoti 5 mln. eurų paketą, skirtą paskatinti žemės ūkio maisto gamintojus kooperuotis.

 

 

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.