Lobistams galandant peilį smulkiems ir vidutiniams ūkiams, pastarieji raginami netylėti (skelbiama apklausa)

(Vilnius, birželio 14 d.) Seimo Kaimo reikalų komitetui trečiadienį nusprendus atidėti sprendimą dėl tiesioginių išmokų mažinimo stambiems ūkiams nuo 2019 m., „Agroeta“ pasiekė ne vieno smulkaus ūkininko laiškas, kuriuose žemdirbiai piktinasi Žemės ūkio ministerijos ir kai kurių žemdirbiškų organizacijų lobistiniais žygiais, naudingais tik stambiems ūkiams.

„Dirbi nuo ryto iki vakaro ir sužinai, kad tau už nugaros tariamasi, kaip čia įsisavinti kuo daugiau Europos Sąjungos pinigėlių, – rašė vienas ūkininkas. – Turiu vidutinį ūkį, bet ES paramos gauti beveik nėra vilčių, nes nustatyti tokie reikalavimai, kad jų aš niekaip neatitiksiu.

Laiško autorių papiktino vienos žemdirbių organizacijos veikla. „Kaip jie gali taip įžūliai stumti stambiųjų reikalus (…). Išrinkome naujus vadovus, bet jie daro viską, kad smulkūs ir vidutiniai ūkiai išnyktų, o ministerija, aišku, tik ir džiaugiasi, nes ten stambių ūkių lobistų daugybė. Kodėl jie taip manipuliuoja gautu pasitikėjimu, nes dabar mūsų balsas visiškai negirdimas. Kada pagaliau mes nebetylėsime“, – retoriškai klausė žemdirbys“.

Jis ragina, kad tiesioginės išmokos stambiems ūkiams mažėtų jau nuo 60 000 EUR. „Taip siūlo Europos Komisija, tai kodėl mėginama prastumti tokias 150 000 EUR lubas, kai jokio poveikio ir toliau nebus. Stambūs ir toliau stambės, smulkūs ūkiai ir toliau nyks, o vidutiniai merdės, nes neturės galimybių investuoti pinigus, kurie tiesiog nepasiekiami“, – tikino ūkininkas.

Seimo Kaimo reikalų komiteto posėdyje parlamentaro Vytauto Kamblevičiaus iniciatyva nepalankus smulkiems ir vidutiniams ūkiams klausimo svarstymas buvo atidėtas savaitei.

„Aš tiesiai šviesiai pareikalavau žemės ūkio ministro (Giedriaus Surplio) kitame posėdyje pateikti konkrečią informaciją, kiek stambūs žemės ūkio subjektai yra gavę Europos Sąjungos paramos, o kiek ja pasinaudojo smulkūs ūkiai. Tad klausimas taip ir liko neišdiskutuotas“, – teigė V. Kamblevičius.

Jis sakė, kad reikia išsiaiškinti, kokia apimtimi turėtų būti ribojamos tiesioginės išmokos stambiems ūkiams nuo 2019 m., nes tada paaiškėtų, kiek lėšų būtų perkelta į kitas kaimo plėtros programas. Jo nuomone, 150 000 EUR lubos yra nesąžiningos, nes tai paliestų tik 26 ūkius.

Siekiant išsiaiškinti, kokia yra žemdirbių nuomonė, „Agroeta“ skelbia ūkininkams apklausą, kurioje yra du klausimai: „Nuo kokios sumos turėtų būti ribojamos tiesioginės išmokos stambiems ūkiams?“ (čia reikia pasirinkti: nuo 60 000 EUR; nuo 80 000 EUR; nuo 100 000 EUR; nuo 120 000 EUR; nuo 150 000 EUR) ir „Kokia procentine dalimi tiesioginės išmokos turėtų būti mažinamos, kai bus nustatytos lubos“: nuo 5 iki 15 proc.; nuo 16 iki 30 proc.; nuo 31 iki 50 proc.; nuo 51 iki 70 proc.; nuo 71 iki 100 proc.   

Su apklausos rezultatais bus supažindinta ir Žemės ūkio ministerija, ir Seimo Kaimo reikalų komiteto nariai.

Balsuoti galite apsilankę šioje nuorodoje.

Agroeta

  • 3 komentarai
    Komentuoti

    1. varguolis   2018/06/14 at 13:13

      Elektrenu vet vadas Amsejus ryte pasiseria sernus Jegeloniu miske, o po to vazineja per kaimiecius jr liepia naikinti kiaules, o kas nepaklauso dalina BAUDAS.

    2. miklusas   2018/06/15 at 15:26

      cia geras :))

    3. smulkus   2018/06/15 at 15:45

      Jei sėdintys kaimo reikalų komitete taip mąstyti kaip šio straipsnio autorius, tada būtų malonu sugrįžti į Lietuvą. O kol kas visos prostitutės iš kaimo reikalų komiteto yra parsidavusios karbauskiui ir kitiems stambiems žemvaldžiams. Tad šioje Seimo kadencijoje kaimas bus dar labiau nustekentas ir sužlugdytas. Nes kaimo reikalų komiteto narių smegenys per silpnos kad suprastų jog reikia kuo greičiau riboti tiesioginės išmokas ūkiams virš 60000 eur ir nebemokėti viršaus, nes stambūs ir taip pelnuose vartosi, lengvatų begalė, žemių prisipirkę virš įstatymo ir nieko nebijo..

    Komentuoti

    Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.