Lietuvos ūkininkų sąjunga: juridiniai asmenys gali įsigyti kiek tik nori žemės ūkio paskirties žemės

(Kėdainiai, kovo 9 d.) Lietuvos ūkininkų sąjunga (LŪS) įsitikinusi, kad valdžia nedaro nieko, jog apgintų viešąjį interesą, siekiant užkirsti kelią neribotam žemės ūkio paskirties žemės įsigijimui. Šalies teisės aktuose esą išlikę spragų, leidžiančių bendrovėms perpirkti kitų žemės ūkio bendrovių akcijas (pajus) kartu su šiems juridiniams asmenims priklausančiomis žemėmis. Taip esą ir apeinamos kliūtys, ribojančios žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą.

„Žemės įsigijimo ribojimas iki 500 ha turi būti taikomas visiems vienodai ir išimčių neturi būti daroma“, – įsitikinęs LŪS pirmininkas Jonas Talmantas.

Apie šią problemą ketinama diskutuoti išplėstiniame LŪS posėdyje, kuris vyks kovo 15 d. Akademijoje (Kėdainių r.), kartu siekiant išreikšti aiškią poziciją valdžiai, jog ji taisytų ir kitas LR Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo nuostatas.

„Susidaro įspūdis, kad Seime niekam nenaudinga taisyti padarytas klaidas“, – sako J. Talmantas.

LŪS nuo 2014 m. aktyviai teikė savo pastabas dėl žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo. „Tačiau kiek savo pasiūlymuose beraginome atsakingas valdžios institucijas pirmiausiai atstovauti Lietuvos viešąjį interesą ir užtikrinti žemės ūkio žemės įsigijimo apribojimų įteisinimą, kad šie užkirstų kelią Lietuvos žemės ūkio paskirties žemei tapti spekuliavimo objektu, dažniausiai likdavome neišgirsti“, – apgailestauja žemdirbių vairininkas.

Pasak jo, netgi paruoštame įstatymo pakeitimo įstatymo projekte nė neužsimenama dėl 3 straipsnio  5 dalies formuluotės keitimo, kurioje įtvirtinama susijusių asmenų sąvoka.

„Neperžiūrėjus ir nepakeitus šios įstatymo nuostatos toliau paliekama absurdiška situacija, kai jaunųjų ūkininkų teisė įsigyti žemę yra apribojama susiejant juos su jų tėvais, o tėvų teisė įsigyti žemę nėra apribojama susiejant juos su jų pilnamečiais vaikais“, – stebisi J. Talmantas.

LŪS šių metų sausio 16 d. kreipėsi į Žemės ūkio ministeriją ir Seimo Kaimo reikalų komitetą, kad ši problema būtų sprendžiama, nes ji yra techninio pobūdžio.

2018 m. sausio 30 d. iš ŽŪM gautas atsakymas, kad klaida bus taisoma ir siekiama grąžinti iki 2018 m. sausio 1 d. galiojusią redakciją. Koks bus tolesnis įstatymo likimas, spręs Seimas pavasario sesijoje, kuri oficialiai prasideda kovo 10 d.

 Agroeta

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.