Lietuviškiems grūdams atverta Kinijos rinka

(Vilnius/Dubrovnikas, balandžio 15 d.) Lietuva nuo šiol yra viena nedaugelio ES narių, kuri galės eksportuoti kviečius į Kiniją.

Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys ir Kinijos muitinės generalinės administracijos vadovo Ni Yuefengas pirmadienį pasirašė protokolą Dubrovnike (Kroatija) vykstančiame aukšto lygio Centrinės – Rytų Europos ir Kinijos Vyriausybių vadovų susitikime.

Jau patvirtintos 26 Lietuvos įmonės planuoja Kinijai parduoti 200 tūkst. tonų kviečių. Nemažai įmonių jau yra išsakiusios norą eksportuoti ne tik pačius grūdus, bet ir grūdų produktus, tokius kaip miltai, miltų mišiniai, tad bus siekiama, kad šis interesas taptų realybe, gaunant eksporto leidimus, praneša Žemės ūkio ministerija. Taip pat bus siekiama gauti leidimus jautienos, jautienos subproduktų ir naminių gyvūnų pašarų eksportui į Kiniją.

Lietuva pradėjusi eksportuoti kviečius į Kiniją, taps tik trečiąja ES šalimi, kuri turi tokią teisę. Iki šiol kviečius Kinija importavo tik iš dviejų ES šalių – Prancūzijos ir Danijos. Pagrindiniai kviečių tiekėjai Kinijai yra Kanada, Australija, JAV.

Lietuviškiems grūdams atverta Kinijos rinka

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.