Lazdynus sodinkite saulėtoje vietoje (II)

 

(Vilnius, balandžio 13 d.) Vos tik dirvai įšilus, bus galima keliauti į sodą sodinti naujų vaismedžių, o tarp jų gal ir lazdyną pasisodinti. Lazdyno sodinukui įkurdinti reikia iškasti 60 cm gylio duobę. Labiausiai lazdynams patinka juodžemio ar priemolio dirvos su daug organinių medžiagų, drėgnos, bet nešlapios. Sunkesnės dirvos maišomos su smėliu ir durpėmis. Smėlio dirvose lazdynai dera prastai. Molyje pasodinti lazdynai taip pat nenoriai auga. Lazdynams tinkamiausia – neutrali arba šarminė žemė. Rūgščioje dirvoje lazdynai neauga. O kad galbūt žemė rūgšti, galima spėti iš ten augančių piktžolių. Rūgščios žemės mėgėjos yra rūgštynės, taip pat samanos ar kt. Lazdynams sodinti numatytą žemę galima pagerinti pamiškės žeme, kompostu, srutomis ar mėšlu.

Sodinti geriausia su visu žemių gniutulu. Jei nepavyksta išsaugoti gniutulo, šaknis reikėtų pamerkti į molio skiedinį ir iki 30 cm patrumpinti pirmąjį ūglį. Lazdynus sodinti verta kas 2 metrai vienas nuo kito, tarpai tarp eilių turėtų būti apie 3 m.

Prieš sodinant į iškastą duobę įpilama apie 10 litrų vandens. Žemes, užpiltas ant sodinuko, reikia gerai prispausti. Pasodinto lazdyno stiebui prilaikyti įkalami kuoliukai, o kad kiškiai nenugraužtų, pritvirtinamas tinklelis.

Kiškiai paskanauti lazdynų užsuka tiek vasarą, tiek žiemą. Itin daug žalos jie gali padaryti jauniems 1–2 metų krūmeliams.  Užsukti į lazdynų giraitę mėgsta ir pelės, kirstukai bei žiurkėnai. Nekviesti svečiai gali pažeisti lazdyno kakliuką arba jį visai nugraužti.

Lazdynams sodinti parinkite saulėtą vietą. Daug saulės spindulių gaunantys lazdynai neabejotinai atsidėkos geru derliumi.

Lazdynus sodinkite saulėtoje vietoje (II)

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.