Maisto produktų kontrolę vykdęs V.Pamakštys ir jo buvę pavaldiniai – teisme

(Kaunas, vasario 15 d.) Kauno apygardos teisme bus nagirinėjama byla, kurioje buvęs Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Kauno skyriaus vadovas Vytautas Pamakštys kaltinamas kyšininkavimu ir dokumentų klastojimu.

Kartu bus teisiami dar septyni buvę V.Pamakščio pavaldiniai.

Byloje pažymima, kad 2015–2016 metais V. Pamakštys, dirbdamas valstybės tarnautoju, nurodydavo pavaldiems asmenims, atliekantiems pateiktų maisto produktų kontrolinius tyrimus, nustačius nors menkiausius nukrypimus nuo nustatytų normų, tikrųjų rezultatų į dokumentus nerašyti, o informuoti jį.

Tuomet V.Pamakštys susisiekdavo su produktus tyrimams pateikusių įmonių atstovais, informuodavo apie neigiamus tyrimų rezultatus ir aptardavo poreikį dokumentuose nurodyti žinomai melagingas žinias, kad tirtuose produktuose nukrypimų nuo normų nenustatyta, taip suklastojant tikrus dokumentus. Už tai jis gaudavo neteisėtą atlygį.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatytas 31 nusikalstamos veikos epizodas, 12 iš jų – korupcinio pobūdžio.

Už šias nusikalstamas veikas V. Pamakščiui gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki 7 metų.

Kitiems bylos kaltinamiesiems, sutikusiems už žinomai neteisingus nurodomus tyrimų rezultatus neteisėtai atsilyginti, gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki 5 metų. Dokumentus klastojusiems teritorinio padalinio tarnautojams – bauda, areštas ar laisvės atėmimas iki 3 metų.

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.