Kretingos valdžia dėl ūkininkų nepersistengė: žemės mokestis sumažintas tik 50 proc.

(Kretinga, gruodžio 3 d.) Kretingos rajono savivaldybės taryba svarstė klausimą dėl 2018 m. žemės mokesčio sumažinimo ūkininkams. Dėl nepalankių klimatinių sąlygų ūkininkai patyrė nuostolių visoje Lietuvoje. Kai kurios savivaldybės mokesčio lengvatas pritaikė visiems be išimties ūkininkams. Kretingos r. taryba į šį reikalą pasižiūrėjo kitaip: 50 proc. mokesčio lengvatą pritaikė 114 prašymus pateikusių ūkininkų, rajono biudžetui tai kainuos apie 17 tūkst. Eur. Tuo tarpu jei mokestis būtų sumažintas visiems ūkininkams, rajonui tektų atsisveikinti daugiau nei su 100 tūkst. Eur.

Norėdami gauti mokesčio lengvatą, ūkininkai turi būti įregistravę ūkį, deklaravę pasėlius, be to, žemė turi būti neapleista, ne sodų ir kitos paskirties. Prašymus buvo pateikę 133 ūkininkai, juos išnagrinėjo rajono Žemės ūkio skyriaus specialistai. Pasak rajono mero Juozo Mažeikos, „į sąrašą įtraukti tie, kurie turi teisę būti atleisti, jiems bus pritaikyta mokesčio lengvata“.

Tarybos posėdyje ypatingų diskusijų tuo klausimu nevyko, tik vienas tarybos narys nustebo sužinojęs, kad į sąrašą pateko ne keletas, kaip jis tikėjosi, o gerokai daugiau ūkininkų.

Rajono ūkininkai dar gali kreiptis dėl mokesčio lengvatos pritaikymo iki metų pabaigos. Tad šis sąrašas tikriausiai pailgės.

Mikas JUOZAPAITIS

 • Atsiliepimai
  Komentuoti

  1. Anonimas   2018/12/04 at 08:21

   Tokiu atveju tai dar labiau mazes ukiai. Negana išmokas gauname zymei mazesnes o dar sumazino nepalankias…. bet ko nepamiršo tai pakelti zemes mokesciu. Trigubi nei 2017m.

  Komentuoti

  Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.