Kovos menų meistrą grūdina ir jo laikomų bičių įgėlimai (video)

(Ukmergė, gruodžio 6 d.) Per pastarąsias kelias savaites ukmergiškis Teodoras Aukštuolis MMA (mišriųjų kovos menų) ringe iškovojo svarius apdovanojimus. Savo pergalėmis jis labiau išgarsėjo užsienyje nei Lietuvoje. Daug kartų lankėsi Japonijoje, kur atleto pasiekimai įvertinti ir tarptautiniu mastu. Įdomu tai, kad MMA kovotojo kelią pasirinkęs 26 metų atletas yra bitininkas, svajojantis laikyti net 100 bičių šeimų. „Agroeta“ paprašė jo atsakyti į kelis klausimus, nes bitininkystė ir kovos menai, atrodytų, sunkiai suderinami

Tikriausiai turite įregistravęs ūkininko ūkį, jei užsiimate bitininkyste?

Nesu ūkininkas. Bitininkystė man tik hobis, kuriuo susidomėjau būdamas aštuoniolikos metų. Bičių ūkį oficialiai turi mano močiutė. Ji yra ūkininkė. Būtent ji turi įregistravusi bityną, o aš tas bites tik prižiūriu, nes man išties įdomu.

Kuo jus sužavėjo bitės?

Tuo metu, kai buvau aštuoniolikmetis, medaus rinkoje buvo susidaręs vadinamasis kainų burbulas. Pagalvojau, kad gal neblogai būtų užsiimti bitininkyste. Juk labai geras verslas. Tačiau ilgainiui supratau, kad tai labai daug ir kruopštaus darbo reikalaujanti veikla. Taip ir susidomėjau bitėmis. Dabar prižiūriu iš viso per 30 bičių šeimų.

Vadinasi, bitės „užkabino“?

Be abejo. Geriausiais metais esu prisukęs apie 200 kilogramų medaus. Bet, patikėkite, nesu profesionalus bitininkas. Mane bitininkystė suviliojo tuo, kad reikia būti kantriam ir kruopščiam. Bitės „užkabino“ ir tuo, kad reikia būti atsakingam, nes už klaidas susimoki bičių įgėlimais. Anksčiau netgi pagalvodavau, kad reikėtų užsiimti ir edukacine veikla. Sudominti vaikus su bičių pasauliu ir bitininkyste. Deja, tam reikia labai daug laiko, todėl edukacinių projektų tikrai nesiimsiu bent jau kol kas.

Esate profesionalus MMA kovotojas. Daug laiko praleidote Japonijoje. Kaip į jūsų šį pomėgį reaguoja jūsų kolegos?

Užsienyje labai dažnai sulaukiu klausimo – kodėl savo pomėgiu pasirinkau bites. Visiems labai keista, kad pavyksta suderinti tokius du dalykus – profesionalų sportą ir bitininkystę. Tuo itin buvo susidomėję ir japonai, ir amerikiečių žurnalistai. Jiems irgi keistas atrodo toks kovotojo pomėgis.

Tai vis dėlto, kaip pavyksta suderinti?

Pavyksta. Netgi prieš atsakingas kovas gaunu adrenalino iš bičių. Jų sugėlimai puikiai veikia! Bet, žinoma, tų sugėlimų neturi būti daug. Leidžiuosi sugeliamas ir tas efektas labai jaučiamas, Svajoju kada nors laikyti apie 100 bičių šeimų. Užpraėjusią vasarą rūpinausi 45 bičių šeimomis. Dabar gerokai mažiau.

Agroeta

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.