Kokių laukti pieno supirkimo kainų ir kada pasitiksime naują krizę?

(Vilnius, lapkričio 17 d.) Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto ekspertas Albertas Gapšys ragina pieno gamintojus nepanikuoti dėl „Global Dairy Trade“ aukcionuose trečią prekybos sesiją iš eilės kritusių pieno produktų kainų ir mūsų šalies pieno perdirbėjų užmojų dar labiau sumažinti kainas už patiektą žaliavą.

„Europoje pieno supirkimo kainos po truputį didėja, o ne krenta. Mūsų atveju neįžvelgiu jokių tendencijų, kurios bylotų, jog žaliavos supirkimo kainos turėtų mažėti“, – sako A. Gapšys.

Eksperto nuomone, žiemos sezono metu supirkimo kainos visada yra aukštesnės nei vasarą, todėl perdirbėjai neturi pagrindo teigti, dėl ko tos kainos turėtų mažėti.

„Rinkoje tik sviesto kaina yra gerokai aukštesnė, nei tikėtasi. Sviestas per metus pabrango apie 70 proc., kai tuo tarpu sūrių ir pieno miltų kainos auga labai lėtai“, – teigia A. Gapšys.

Pašnekovas neabejoja, kad supirkimo kainos Lietuvoje neturėtų mažėti iki pat kovo mėnesio. „Tik tuomet turėtume sulaukti galimo jų mažėjimo, o gal net ir gilesnės krizės“, – patikino A. Gapšys.

Dabar fiksuojamos tendencijos jam labai primena pokrizinį 2009-ųjų laikotarpį, kai pradėjo ryškėti supirkimo kainų žirklės.

„Būtent 2018-aisias turėtų išryškėti žymesni supirkimo kainų svyravimai, o po jų gali ateiti ir rimtesnė krizė“, – mano A. Gapšys.

Agroeta

 • 2 komentarai
  Komentuoti

  1. Šposininkai   2017/11/17 at 17:45

   paklauskit ūkininkų kiek sumažėjo kainos lapkričio mėn.?o perdirbėjai galėtų atskleisti kokius sutarčių priedus atsiuntė šiam mėnesiui;asmeniškai man minus 20 proc.

  2. ūkininkas   2017/11/21 at 21:08

   Tikriausia iš medžio iškrito jis,jau lapkričio 1 minus 20 proc,

  Komentuoti

  Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.