Kiaulių augintojams forumo organizatoriai perduos žinias apie svarbiausias šio sektoriaus aktualijas

(Kėdainiai, kovo 13 d.) Lietuvos veislinių kiaulių augintojų ir gerintojų asociacija kviečia ūkininkus apsilankyti dviejų dienų trukmės renginyje „Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos įgyvendinimo aktualijos ir veiklos perspektyvos“. Jis vyks kovo 15-16 d., Akademijoje (Kėdainių r.). Kaip teigia organizatoriai, renginio metu planuojama diskutuoti apie kaimo plėtros programų įgyvendinimo aktualijas, ateities ir veiklos perspektyvas kiaulininkystės sektoriuje.

Forumo metu bus aptartos kiaulininkystės aktualijos ir ateities veiklos perspektyvos, KPP priemones gyvulininkystei skatinti, taip pat Latvijos patirtis genetinių resursų panaudojimo srityje, patirtis kiaulienos pramonėje (kaip dirbti dideliems pramoniniams ir smulkiesiems ūkiams kartu). Ne ką mažiau bus aktualu išgirsti, kokia yra reali afrikinio kiaulių maro situacija ir kas laukia ateityje.

Kovo 16 d. planuojamos išvykos į AB „Kiaulių veislininkystė“. Bendrovėje bus pristatytas kiaulių kontrolinio penėjimo metodas, kurio tikslas išryškinti veislinių kuilių ir paršavedžių augimo ir mėsinių savybių genetinį potencialą, visapusiškai įvertinant pagal palikuonių kokybę.

Išvykos metu bus pristatytas mėsos kokybės analizės metodas, nustatantis veiksnių įtaką mėsos fizinei ir cheminei sudėčiai, o tuo pačiu skoninėms savybėms ir prekinei kokybei.

Agroeta

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.