Kelmiškiai mokėsi savarankiškai deklaruoti pasėlius


(Kelmė, vasario 12 d.) Kelmės rajono Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus iniciatyva Savivaldybės suaugusiųjų mokymo centre surengti  mokymai ūkininkams, norintiems savarankiškai teikti Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius paraiškas per Elektroninių valdžios vartų portalą.

Aktyviausiai mokymuose dalyvavo dviejų seniūnijų – Kelmės apylinkių ir Tytuvėnų apylinkių — ūkininkai.   Dalyviams buvo sudaryta galimybė prisijungti prie mokomosios programos ir pildyti paraišką. Susidomėjimo sulaukusius mokymus  vedė VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro Geografinių informacinių sistemų skyriaus specialistai Mėta Sukackienė ir Alvydas Milius.

Praktinių patarimų sulaukė ir ūkininkai, norintys savarankiškai atnaujinti žemės ūkio valdų duomenis Žemės ūkio ir kaimo verslo registre ir ūkininko ūkio duomenis Ūkininkų ūkių registre per Elektroninių valdžios vartų portalą. Mokymus vedė VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro Žemės ūkio subjektų registrų skyriaus analitikas Aliaksandr Dymchanka.

 Mokymuose taip pat dalyvavo rajono seniūnijų specialistai žemės ūkiui, Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus specialistai.

Pasėlių deklaravimas šiemet turėtų prasidėti balandžio mėnesį. Pernai Kelmės rajone  pasėlius ir žemės ūkio naudmenas deklaravo 4170 žemdirbių, iš jų savarankiškai – tik 84. Tikimasi, jog mokymai padidins savarankiškai draudžiančiųjų pasėlius skaičių. 

Kelmės rajono Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyrius daug dėmesio skiria ūkininkų švietimui. Ne tik organizuojami  įvairūs mokymai, bet tradiciškai kiekvieno mėnesio pirmąjį  penktadienį vyksta žemdirbių susirinkimai, kuriuose supažindinama su kaimo žmonėms aktualia informacija, naujienomis. 

Dalia KARPAVIČIENĖ

 • Atsiliepimai
  Komentuoti

  1. Ūkininkė   2019/02/12 at 10:49

   Klausimas
   Ar pasėlių deklaravimas yra tas pats kas pasėlių draudimas?

  Komentuoti

  Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.