„Jonavos grūdus“ palieka „valstiečiams“ priklausantis valdybos narys

(Vilnius, spalio 11 d.) Neišdirbęs visos kadencijos iš AB „Jonavos grūdai“ traukiasi nepriklausomas jos valdybos narys Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) narys  Audrius Zalatoris traukiasi iš pareigų.

Pranešimą apie jo atsistatydinimą Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) gavo spalio 10 d.

LRT pirmadienį paskelbė, kad Žemės ūkio ministerija valdo 70,13 proc. strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių „Jonavos grūdų“ akcijų, tačiau penkių asmenų valdyboje ji turi tik du narius. Vienas narys atstovauja LVŽS lyderio Ramūno Karbauskio kontroliuojamiems „Agrokoncerno grūdams“, o vienas iš dviejų nepriklausomų narių A. Zalatoris priklauso LVŽS.

Pasak LRT, R. Karbauskio aplinka stiprina įtaką „Jonavos grūduose“ ir  galbūt nori ją privatizuoti. Politikas tai paneigė.  „Agrokoncerno grūdai“ pirmadienį taip pat pareiškė nesvarstantys įsigyti likusių „Jonavos grūdų“ akcijų.

G. Surplys LRT tuomet sakė, jog planuojant atsisakyti „Jonavos grūdų“ specialiųjų funkcijų, bus galvojama ir apie jos privatizavimą. Ministro teigimu, įmonė galėtų būti privatizuota po kelerių metų, o valstybinis grūdų rezervas būtų saugomas privačių įmonių grūdų sandėliuose. Bet R. Karbauskis žurnalistams pareiškė, kad žemės ūkio ministras „nusišnekėjo“.

 

Pretendentai į laisvą valdybos nario vietą galėjo teikti prašymus dalyvauti konkurse iki rugsėjo 30 d. Bendrovė yra gavusi 6 tokius prašymus.

Visų valstybės valdomų bendrovių valdybos renkamos vadovaujantis Vyriausybės nutarimu „Dėl kandidatų į valstybės įmonės ar savivaldybės įmonės valdybą parinkimo tvarkos aprašo“.

Netrukus turėtų būti pasirašytas įsakymas dėl valdybos nario atrankos komisijos sudarymo. Komisija ir turėtų išrinkti naują valdybos narį.

Pagal minėtą Vyriausybės nutarimą, komisiją sudaro ne tik įmonę patikėjimo teise valdančios ministerijos (šiuo atveju ŽŪM) atstovai, bet ir Ūkio, Finansų ministerijos, Vyriausybės kanceliarijos atstovai.

Išrinkus naują valdybos narį ir tuo pačiu metu atsistatydinus A. Zalatoriui, bus vėl skelbiama nauja nepriklausomo AB „Jonavos grūdai“ valdybos nario atranka.

Ši, kaip ir visos anksčiau vykdytos atrankos, skelbiama viešai, ŽŪM interneto svetainėje, rubrikoje Skelbimai. Atrankoje gali dalyvauti visi to pageidaujantys asmenys, tačiau komisija narį atrenka iš tų pretendentų, kurie atitinka jiems keliamus reikalavimus.

2017 m. AB Jonavos grūdai pajamos viršijo 5,7 mln. Eur., o grynasis pelnas siekė 0,94 mln. Eur. Valstybei ir kitiems akcininkams už praėjusius metus buvo išmokėta 0,73 mln. Eur dividendų.

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.