Jonas Talmantas netiki, kad politikai palaimins rizikos valdymo fondą

(Kėdainiai, rugsėjo 20 d.) Daugėja skeptikų, kurie netiki, kad bus sukurtas efektyvus ir išties žemdirbiams naudingas žemės ūkio rizikos valdymo fondas.

Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) pirmininkas Jonas Talmantas akcentavo, kad fondas būtų naudingas, jei jo veikloje dalyvautų ir įmokas mokėtų visos su žemės ūkiu susijusios pusės: žemdirbiai, perdirbėjai, prekybininkai, valdžios atstovai. „Visi turi būti solidarūs, tada ir lėšų užtektų padengti įvairiems patirtiems nuostoliams“, – aiškino jis.

Jis laikosi nuomonės, kad parama tokiu atvejų būtų skiriama tik dalyvaujantiems fondo veikloje. „Tačiau netikiu, kad pavyks sukurti laisvanorišką fondą. Čia panašiai kaip su civiliniu draudimu. Kol vairuotojams buvo leista draustis laisvanoriškai, tol tai mažai kas darė. Įvedus privalomąjį civilinį draudimą situaciją pasikeitė“, – mano J.Talmantas.

Visgi jis abejoja, ar politikams užteks politinės valios įtraukti visus į privalomą dalyvavimą visus žemdirbius ir perdirbėjus. „Bet jau artimiausią dešimtmetį tam dar nesame pribrendę, politikai kol kas gyvena ir planuoja nuo rinkimų iki rinkimų“ – įsitikinęs jis.

Kaip jau rašėme, mažieji pieno gamintojai nepritaria pasiūlytam fondo įstatymo projektui, nes jame numatytos vienodos įmokos nepriklausomai nuo ūkio dydžio.

 

 • 2 komentarai
  Komentuoti

  1. Alma   2018/09/20 at 10:17

   Tai ponas Talmantas gal jau lik bankroto suka, tai fondas, tada tikrai praverstų. Tokie verslininkai viską į priekį numato.

  2. LDAA   2018/09/20 at 11:02

   Daržininkai irgi kol kas nepritaria.

  Komentuoti

  Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.