Jei kaina už žaliavinį pieną mažės daugiau nei 3 proc., supirkėjas privalės tokį sumažinimą pagrįsti

(Vilnius, gegužės 22 d.) Pieno supirkėjai privalės pagrįsti pieno supirkimo kainos sumažinimą, jei ji žaliavos gamintojams mažės daugiau kaip 3 proc. Tokia nuostata įtvirtinta LR Ūkio subjektų, perkančių-parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, nesąžiningų veiksmų draudimo įstatyme, kurio pakeitimus antradienį svarstė Seimas.

Pieno supirkimo kainos sumažinimą pieno perdirbėjai ir kiti supirkėjai privalės pagrįsti Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūrai (toliau – Agentūra).

„Tuo atveju, kai žalio pieno pirkėjas mažina žalio pieno pirkimo kainą, nustatytą žalio pieno pirkimo–pardavimo sutartyje, daugiau negu 3 procentiniais punktais, jis privalo pagrįsti šios kainos mažinimą ir šį pagrindimą pateikti Agentūrai“, – teigiama įstatyme.

Jame pabrėžiama, kad Agentūra supirkėjo pagrindimą turės įvertinti per 8 darbo dienas ir priims sprendimą, ar kaina pieno gamintojams buvo sumažinta pagrįstai.

Šie įstatymo pakeitimai įsigalios nuo šių metų spalio 1 d.

 • 2 komentarai
  Komentuoti

  1. ūkis   2018/05/22 at 14:11

   Tas įstatymas galioja nuo 2015 m birželio 25 d.Pakeista tik , kad vietoje Rinkos reguliavimo Agentūros , dabar bus Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra.Nieko nauja.Pieno kainos Pirkėjams keisti ir nereikia, jie keičia būtent priedus.Tą jie daro keli metai , ir nieko.Valstybė tik pinigus švaisto,keisdama Agentūrų pavadinimus, o ūkininkams iš to jokios naudos.

  2. Ūkininkas   2018/05/23 at 09:34

   Įstatymas neveikia ir pranešama kad toliau jis neveiks. Valio

  Komentuoti

  Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.