Jau dviejų didmiesčių merai prašo tobulinti Kelių eismo taisykles – leisti motociklams važiuoti viešajam transportui skirta „A“ eismo juosta

(Kaunas/Vilnius, gegužės 15 d.) Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis kreipėsi į susisiekimo ministrą Roką Masiulį, prašydamas Susisiekimo ministeriją inicijuoti Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimus, leidžiant motociklininkams sezono metu važiuoti maršrutiniam transportui ir taksi skirta „A“ eismo juosta. Tokiu kreipimusi Kauno miesto vadovas V. Matijošaitis palaikė Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus ir motociklininkų bendruomenės iniciatyvą eismą keliuose padaryti saugesniu.

„Motociklininkų bendruomenės nuomone, šis KET patobulinimas padidintų motociklininkų saugumą, mažintų parkavimosi problemą ir skatintų gyventojus vietoje automobilių rinktis dvirates transporto priemones“, – įsitikinęs Kauno miesto meras V. Matijošaitis.

Dakaro ralio dalyvis Balys Bardauskas teigia, kad motociklininkų bendruomenė jau seniai subrendo šiam sprendimui. Motociklininkai prašo vieno dalyko – iš namų išvažiavę gyvi, nori gyvi į namus ir sugrįžti.

Visa mūsų bendruomenė ne vieną kartą ir skirtingomis formomis kreipėsi į valdžios institucijas įteisinti tik tai, kas seniai praktikoje taikoma daugelyje Europos valstybių. Viliamės, kad motociklininkų bendruomenės balsą centrinė valdžia pagaliau išgirs ir patobulins Kelių eismo taisykles.

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius su analogišku prašymu į susisiekimo ministrą kreipėsi dar balandžio 30 d., tačiau iš Susisiekimo ministerijos atėjo kol kas neigiamas atsakymas, motyvuojant tuo, kad trūksta informacijos, ar išties keliuose padidėtų saugumas, jei motociklininkams būtų leista važiuoti „A“ eismo juosta.

Kaip rodo kitų šalių praktika, šalia simbolių „BUS“ ir „Taxi“, maršrutiniam transportui skirta juosta būna paženklinta ir motociklininko simboliu.

Į vieno automobilio vietą parkinge galima pastatyti nuo 3 iki 4 motociklų.

Motociklininkų bendruomenė linkusi nenuleisti rankų ir toliau kreipsis į valdžią, kad įtvirtintų tai, ko prašo net didmiesčių merai.

Agroeta

 • 2 komentarai
  Komentuoti

  1. Anna D.Mangirdiene   2019/05/15 at 12:46

   Patobulinkite KET303 ženklo nuostatą!!!
   Ne tik įvažiuoti, bet ir stovėti teritorijoje DRAUDŽIAMA!!!
   Pilni kiemai pažeidėjų, kurie „taupo“ ant parkingo, o gyventojai negali prie namų privažiuoti.

  2. Aleksandras   2019/05/15 at 13:03

   Dar prie to pacio galetu prasyti panaikinti debiliskus istatymus tokie kaip: ziemos metu motociklas privalo vaziuoti su zieminemis padangomis. Kuriu pasauly nera net sukurta. 👍 Genijai !

  Komentuoti

  Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.