Japonai domėjosi, kaip mums sekasi kovoti su afrikiniu kiaulių maru

(Tokijas, spalio 11 d.) Lietuvos žemės ūkio atašė Japonijoje Deividas Kliučinskas ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Mantas Staškevičius dalyvavo susitikime su Japonijos žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės ministerijos (MAFF) Gyvūnų sveikatos padalinio direktoriumi dr. Masatsugu Okita. Jo metu VMVT pavaduotojas pristatė afrikinio kiaulių maro (AKM) situaciją Lietuvoje, pasidalino informacija apie Europoje nustatomus šios ligos atvejus, AKM židinių likvidavimą ir taikomas biologinio saugumo priemones.

„Japonai yra labai susirūpinę, kad AKM pasiekė Aziją, o šios ligos atvejų Kinijoje daugėja. Atsakingi Japonijos pareigūnai imasi visų priemonių, kad AKM nepatektų į jų šalį. Susitikimo metu pristačiau ne tik AKM situaciją Lietuvoje ir Europoje, bet ir taikomas biologinės saugos priemones, Lietuvoje įkurtą AKM kompetencijų centrą ir pakviečiau dr. Masatsugu Okita kartu su kolegomis atvykti į Lietuvą pasisemti žinių, kaip kovoti su šia liga“, – po susitikimo komentavo M. Staškevičius.

Susitikimo metu taip pat aptarti eksporto klausimai. Kalbėta apie sudėtinių produktų, tokių kaip pica, kibinai ir pan., kurių sudėtyje yra paukštienos ir sūrio eksporto galimybes. Sutarta nedelsiant pradėti reikiamų sertifikatų derinimo procedūras.

Nemažai dėmesio susitikimo metu skirta ir prekybai gyvūnai augintiniais tarp abiejų šalių. Kaip sakė VMVT direktoriaus pavaduotojas, netrukus turėtų būti baigtos šunų ir kačių eksporto sertifikato derinimo procedūros, atversiančios galimybes mūsų veisėjams savo augintinius eksportuoti į Japoniją. Susitikimo metu taip pat aptarta ir galimybė vykstantiems į Japoniją su gyvūnais augintiniais pasiutligės tyrimus atlikti Lietuvoje. Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas įvertinas kaip tinkamas vykdyti pasiutligės tyrimus, belieka tik sulaukti Japonijos žemės ūkio ministro patvirtinimo.

Delegacijos nariai apsilankė parodose „Japan Food Expo 2018“, „Agriworld 2018“. Vyko ir susitikimų eksporto skatinimo klausimais su Japonijos kompetentingomis institucijomis.

2017 metais iš Lietuvos į Japoniją išvežta daugiau kaip 318 t pieno produktų, daugiau kaip 120 t žuvies ir jos gaminių, o per 7 šių metų mėnesius į šią šalį jau eksportuota daugiau nei 826 t pieno produktų, daugiau kaip 388 t žuvies ir jos gaminių.

 

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.