Įstatymu norima įtvirtinti, kad namų valdoje augantys medžiai ir krūmai būtų pripažinti saugotinais

(Vilnius, kovo 1 d.) Lietuvos miško savininkų asociacija (LMSA) išreiškė susirūpinimą, kad saugotinais medžiais gali būti pripažinti medžiai ir krūmai, pasodinti privačiose namų valdose. Tai gali stipriai apriboti savininkų teisę į nuosavybę, kurią saugoja LR Konstitucija. Savininkų teises ribojančią nuostatą per Seimą stumia mūsų šalies žalieji.

LMSA pirmiausiai ragina susipažinti su Želdynų įstatymo projektu, kurį įregistravo Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika ir komiteto narys Kęstutis Bacvinka.

„Ypatingą dėmesį atkreipkite į siūlymus  ką planuojama įtraukti į saugotinus medžius. Pavyzdžiui, norima saugotiniems priskirti medžius ir krūmus, kurie (citata: 7) auga privačioje valdoje ir privačioje namų valdoje)“, – nurodo LMSA.

Tiesa, kitoje vietoje patikslinama, kad ši įstatymo nuostata nebus taikoma vaismedžiams, vaiskrūmiams, natūraliai išaugusiems krūmams.

Parlamentarų parengtame įstatymo projekte teigiama, kad daug dėmesio skiriama miesto medžių gerovei griežčiau reglamentuojant jų priežiūrą, apskaitą, leidimų išdavimą kirtimui ir visuomenės dalyvavimą šiame procese. Seimo narių išplatintame pranešime spaudai sakoma, kad projekto rengėjus nuolat konsultavo aplinkos apsaugos, akademinės visuomenės atstovai ir arboristai.

Agroeta

 • Atsiliepimai
  Komentuoti

  1. Pasiūlymas   2018/03/01 at 12:14

   Niekas jau nebegali nustebiti Lietuvoje po to, kai Seimo narys Majauskas nusavino mirusio kūną…

  Komentuoti

  Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.