„Išskalbimo“ atgarsiai: ūkininkai masiškai baudžiami už susietumą

(Vilnius, lapkričio 8 d.) Trečiadienį Seimo Kaimo reikalų komitete Baltąją knygą pristačiusius žemės ūkio viceministrus Darių Liutiką ir Venantą Griciūną parlamentarai „išskalbė“ ne tik už populistinį rinkinį, bet ir pabrėžė, jog Žemės ūkio ministerija turėtų kaip įmanoma greičiau stabdyti masinį susidorojimą su ūkininkais, kurie laikomi susietaisiais asmenimis.

„Jūs mums aiškinate apie Baltąją knygą, o aš jau keturias savaites negaunu iš jūsų atsakymo dėl susietųjų asmenų“, – piktinosi Seimo narys Remigijus Žemaitaitis.

Parlamentaras aiškino, kad jam žinomi ne vienas atvejis, kai susietaisiais asmenimis laikomi ūkininkai, pavyzdžiui, brolis ir sesuo, negali vienas kitam padėti.

„Brolis nusipirko traktorių, o sesuo padargą. Prie traktoriaus buvo prikabintas padargas, o tai pamatęs kaimynas paskambino ir paskundė. Tada atvažiavo jūsų tikrintoja, nufilmavo ir nubaudė ūkininkus. O juk neseniai ministras (G. Surplys – redakcijos pastaba.) sakė, kad susietumas nėra pažeidimas. Tai tegul ministras ateina ir pasirašo mums, kad susietumas nebus pažeidimas“, – kalbėjo R. Žemaitaitis.

Viceministras D. Liutikas į šį parlamentaro priekaištą atsakė, esą Lietuvai reikia laikytis Europos Sąjungos reglamentų.

Per posėdį pasisakyti gavęs Lietuvos grūdų augintojų asociacijos pirmininkas Aušrys Macijauskas pabrėžė, kad žemdirbiai dėl susietumo šiuo metu baudžiami masiškai.

„Jei nepanaikinsite buvusios žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės įsakymo dėl nesąžiningų veiksmų, kol tas įsakymas nebus peržiūrėtas, tai niekas į tą kaimą neatvažiuos (…). Jei ūkis yra šalia, jei jie yra giminės, užsiima ta pačia veikla, automatiškai ūkininkas baudžiamas. NMA žiūri į taisykles ir tai vyksta masiškai, kiekvieną dieną. Sūnus ir tėvas, jei tik gauna ES paramą, kartu ūkininkauti negali“, – kalbėjo LGAA pirmininkas A. Macijauskas.

R. Žemaitaitis priminė atvejį, kai žemdirbys buvo nubaustas vien už tai, jog giminaičiui padėjo atlikti vieną darbą keltuvu.

Kaimo reikalų komiteto posėdyje Žemės ūkio ministerijos atstovai šiuo klausimu nieko nepažadėjo, bet tikino, jog rūpinasi ūkininkų veiklos sąlygų supaprastinimu.

Agroeta

 • Atsiliepimai
  Komentuoti

  1. smulkus   2018/11/09 at 11:00

   Susietumo įstatymas yra gerai ir jis turi būti dar labiau taikomas augalininkystės ūkiams. Kol šio įstatymo nebuvo, aplinkiniai stambūs augalininkystės ūkiai sugebėdavo per metus laiko ant vieno formalaus ūkio paimti po kelias paramas, buvo ir tokių kur penkias paramas paimdavo. Ant savęs, mamos, draugės, tada draugės sesės. Visa technika pirkta už europinius pinigus, dalijasi be baimės. Po tokių dykų europinių pinigų per du tris metus ūkio visų šitų dirbtinių ūkių prieaugis padidėjo grubiai 800 ha, aišku visi smulkieji to kaimo ūkininkai turėjo mesti ūkininkavimą, nes stambus gavęs dykų pinigų iškėlė nuomos kainą (iki 250-300 eur/ha), taip priversdamas smulkius bankrutuoti ir pasirinkti emigraciją… Jei jau taip nori vaikai likti žemės ūkyje, rinkitės kitą sritį nei tėvų, nes ir durnam aišku, jog tam pačiam ūkio kieme stovėdama technika apdirba visus laukus, o tai yra ES pinigų plovimas, ir tokių nesąžiningų ūkių dėka, paramos negauna paprastas kaimo žmogus kurio užnugaryje nėra stambaus augalininkystės ūkio. Beje Žemaitaitis yra parsidavės stambių ūkių atstovams, tad jo kalbos niekad nebus tokios kurios gintų smulkius ūkius

  Komentuoti

  Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.