Gižų mokykla pasirašė bendradarbiavimo sutartį su KTU

(Vilkaviškis, kovo 21 d.) Gižų kaimo (Vilkaviškio r.) Kazimiero Baršausko mokykla – daugiafunkcinis centras pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Kauno technologijos universitetu (KTU).

Gižai – profesoriaus, fizikos – matematikos mokslų daktaro, akademiko, Valstybinės premijos laureato, nusipelniusio mokslo veikėjo, ilgamečio Fizikos katedros vedėjo, Technologijos ir Elektrotechnikos fakultetų dekano, pirmojo KPI rektoriaus K. Baršausko gimtinė. Todėl simboliška ir prasminga, kad KTU ir šio kaimo mokykla užmezgė bendradarbiavimo ryšius.

Pasak Gižų mokyklos direktorės Sidutės Černauskienės, bendradarbiavimo su  Universitetu tikslas, kad šio regiono vaikai, jaunimas rinktųsi Gižų mokyklą – daugiafunkcinį centrą, o vėliau gal būt studijas KTU. Iš Universiteto tikimasi profesionalios fizikų pagalbos, ugdant mokinių gebėjimus ir atliekant įvairius praktinius laboratorinius tyrimus ir bandymus.

KTU rektoriaus Eugenijaus Valatkos teigimu, labai svarbu palaikyti jaunimo ambicijas: „Mes siekiame, kad kuo anksčiau jaunas žmogus gautų informaciją apie galimybes, kurių yra tikrai labai daug.” Anot rektoriaus, labai svarbu įtraukti moksleivius į vykstančius konkursus, plėsti jų akiratį, padrąsinti ir suteikti pasitikėjimo savo jėgomis.

Vilkaviškio raj. Gižų prof. Kazimiero Baršausko mokyklos – daugiafunkcio centro istorija siekia 1869 – uosius metus, kai Gižuose įsteigta parapijinė mokykla. Prof. K. Baršausko vardas mokyklai suteiktas 1979 metais.

„Jau turime geros bendradarbiavimo su KTU patirties, neabejojame, kad ateityje jos bus dar daugiau”, – džiaugėsi Gižų mokyklos vadovė.

Rasa SMILGYTĖ

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.