Gerų žinių pieno gamintojai nesulaukė, bet ne viskas taip blogai

(Oklandas, rugsėjo 10 d.) Nepalankios tendencijos toliau fiksuojamos pieno prekybos produktų aikštelės „Global Dairy Trade“ (GDT) aukcionuose. Per paskutinę prekybos sesiją, kuri vyko rugsėjo 4 d,  GDT indeksas smuktelėjo 0,7 proc. ir tai jau septinta prekybos sesija iš eilės, kai GDT indeksas nekyla. Daugiau kaip tris mėnesius pieno gamintojai nesulaukia gerų žinių iš „Global Dairy Trade“ aukcionų.

Okeanijos zonoje fiksuojamos tendencijos Europą pasiekia maždaug po 1,5-2 mėnesių, tad akivaizdu, kad ir Lietuvoje pieno gamintojai jau seniai nesulaukia pieno supirkimo kainų didėjimo.

Tačiau žvelgiant į paskutinės prekybos sesijos rezultatus galima daryti ir pozityvias išvadas. Šį kartą neženkliai brango produktai, nuo kurių kainų tiesiogiai priklauso ir žaliavinio pieno supirkimo kainos.

Pavyzdžiui, sūriai brango 4,2 proc., o lieso pieno miltai (SMP) – 2,2 proc. Būtent lieso pieno miltų perteklius ir jo atsargos Europos Sąjungos sandėliuose kol kas daro didžiausią spaudimą supirkimo kainoms didėti.

Agroeta

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.