Geros žinios pieno gamintojams: „Global Dairy Trade“ indeksas kilstelėjo

(Oklandas, gruodžio 19 d. Pieno produktų prekybos aikštelės „Global Dairy Trade“ (GDT) indeksas per paskutinę prekybos sesiją kilstelėjo 1,7 proc. ir tai puiki žinia pieno gamintojams, laukiantiems žaliavos supirkimo kainų augimo.

Naktį iš gruodžio 18 d. į gruodžio 19-ąją GDT indeksas pakilo iki 879 punktų. Tai antra prekybos sesiją iš eilės, kai GDT indeksas šoktelėjo viršun. Nors kilimas nėra didelis, bet pats faktas, jog prieš dekadą indeksas taip pat padidėjo, nuteikia gana optimistiškai.

Okeanijos zonoje fiksuojamos tendencijos Europą pasiekia maždaug po 1,5-2 mėnesių, todėl jei GDT indeksas didės ir toliau, netrukus turėtų ūgtelėti ir pieno supirkimo kainos.

Svarbu tai, kad šį kartą gerokai – iki 3,4 proc. – pabrango lieso pieno miltai (SMP), kurių atsargos Europos Sąjungos sandėliuose vis dar yra labai didelės, siekiančios šimtus tūkstančių tonų. Brango ir sviestas (+4,9 proc.), ir sūriai (+2,2 proc.).

Neigiamą reikšmę fiksavo tik kazeinas (-2,1 proc.), tačiau prekyba juo nedaro reikšmingos įtakos pieno produktų prekybai apskritai.

Agroeta

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.