GDT indeksas kilstelėjo, bet švęsti pieno gamintojams dar anksti

(Oklandas, gruodžio 5 d.) Pieno gamintojai pagaliau gali lengviau atsikvėpti. Daugiau kaip dešimt prekybos sesijų iš eilės smukęs pieno produktų prekybos aikštelės „Global Dairy Trade“ (GDT) indeksas praėjusią naktį kilstelėjo 2,2 procento – iki 865 punktų. Tai pirmas kartas nuo gegužės mėnesio, kai GDT indeksas kilstelėjo.

Ir nors kilimas nebuvo ženklus, vis dėlto tai bent jau šiokia tokia prošvaistė, kad pieno supirkimo kainos netrukus gali taip pat didėti. Kai kurie ekspertai GDT indekso kilimą sieja su kalėdiniu laikotarpiu, kuomet padidėja prekyba pieno produktais. Todėl daryti ilgalaikių prognozių kol kas nevertėtų. Juolab kad GDT aukcionuose fiksuojamos tendencijos Europą pasiekia maždaug po 1,5-2 mėnesių. Vien jau todėl kiti analitikai nesieja GDT indekso kilimo su artėjančiomis šventėmis.

Pieno gamyba pasaulyje ir toliau didėja. Europos sandėliuose vis dar sukaupta šimtai tūkstančių tonų lieso pieno miltų (SMP). Per paskutinę GDT prekybos sesiją šis produktas brango tik 0,3 proc.

Daugiau kaip 2 proc. brango ir sviestas, tačiau sūriai atpigo (2,2 proc.).

Agroeta

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.