G. Stanišauskas: ką daro G. Surplys? Bėga nuo problemų ir taško mūsų pinigus

Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys toliau mulkina ūkininkus, teigdamas esą stengiasi palengvinti smulkių ir vidutinių žemdirbių dalią. Penktadienį Žemės ūkio ministerija pareiškė, kad smulkių ūkių rėmimas ir skatinimas yra „vienas iš žemės ūkio politikos prioritetų (…), todėl Žemės ūkio ministerija apsisprendė nustatyti, kad pagal 2019 m. pateiktas žemės ūkio naudmenų ir kitų pasėlių paraiškas priskaičiuotoms pagrindinėms išmokų sumoms, viršijančioms 150 000 eurų, būtų taikomas 100 proc. mažinimas“.

Norisi paklausti G. Surplio, kuris į šį postą atėjo praktiškai nieko neišmanydamas apie žemės ūkį, o dabar arba mus laiko visiškais kvailiais, arba sąmoningai skleidžia propagandą ir trolina ūkininkus.

„Agroeta“ ne kartą rašė, kad pritaikius kad ir 100 proc. sumažinimą 150 000 eurų išmokoms, būtų sutaupyta daugių daugiausiai 1,39 mln. eurų. Kad simbolinis mažinimas paliestų tik 26 ūkius, o bendrame tiesioginių išmokų krepšelyje stambūs ūkiai nukentėtų viso lapo 0,7 proc. Ar girdite, ponas G. Surply? Tas jūsų skelbiamas sumažinimas nesudaro net niekingo 1 procentėlio, todėl nėra ko mulkinti ūkininkų.

Tiesioginių išmokų mažinimas turėtų prasidėti nuo 60 000 eurų, kaip Europos Komisija planuoja nuo 2021 metų. Tokiu atveju būtų galima girtis, kad smulkiems ir vidutiniams ūkiams atitektų daugiau kaip 40-80 mln. eurų, o ne niekingi 1,39 mln. EUR. Tik tada G. Surplys galėtų iškėlęs galvą vaikščioti ir girtis dėl nuveiktų darbų. Gal būtų ir kitaip. Žemdirbiai jam tikrai dėkotų ir melstųsi jį visose kaimų bažnyčiose.

O ką daro G. Surplys? Jis ne tik kad sugebėjo įtvirtinti 150 000 eurų lubas, bet dar ir prieš tai išskaičiuoti iki tų lubų stambiųjų žemdirbių patiriamas išlaidas darbo užmokesčiui ir kitkam. Akivaizdu, kad protingas buhalteris sugebės išskaičiuoti maksimumą ir net planuojami sutaupyti 1,39 mln. EUR gali virsti į 10-20 tūkst. EUR, o gal ir apskritą nulį.

Ką toliau daro G. Surplys? Jis bandymų poligonu mėgina pasirinkti pieno gamintojus, kurių pagrindu esą ir bus kuriamas vienas iš rizikos valdymo fondų. Jei galvojate, kad už pieno kilogramą šiandien gaunate mažai, tai pagalvokite, kiek iš tos kainos liks, kai reikės išskaičiuoti nuo 1 kg dar kokius 2-3 centus… Jau vien dėl tokios pasakytos nesąmonės „Agroeta“ gauna laiškus iš Šalčininkų ir Kupiškio rajono pieno gamintojų.

Ką dar daro G. Surplys? Net ne itin akyla akis pamatys, kad beveik visuose Žemės ūkio ministerijos pranešimuose jis šmėžuoja kaip geradaris. Jo nuotraukų pilna visur. Tad klausiame, kodėl taip elgiasi ministras už mokesčių mokėtojų pinigus kabindamas savo veidą kone ant kiekvieno kampo? Atsakymų toli ieškoti nereikia, nes G. Surplys, stodamas po Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vėliava rudenį mėgins gauti dar ir Seimo nario mandatą.

Seimo nario rinkimai Zanavykų apygardoje vyks rugsėjo 16 dieną. Ši apygarda apima Šakius, kelias Kauno ir Vilkaviškio rajonų apylinkes. Rinkimai paskelbti po to, kai parlamentą paliko Mindaugas Bastys.

Štai tokios tokelės. Šiandien turime ministrą, kuris moka tik kalbėti, kartais pasimelsti, bet visiems aišku, kas jam yra svarbiausia – valdžia. Taip kaip šiuos mėnesius elgiasi G. Surplys – nepateisinama. Žmogus, kuris turi tarnauti žmonėms, privalo būti ne tik jautrus, bet dar ir mokėti, norėti ir galėti pakeisti situacija, kuri šiandien Lietuvos žemės ūkyje yra tiesiog tragiška. Net statistika rodo, kad per pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvoje sumažėjo 4000 ūkininkų ūkių, o ministras užsiima Užgavėnių blynų kepimu. Kai apie tai pagalvoji, supranti, jog neatsitiktinai politikai ir aukštus postus užimantys valdininkai tampa viena prasčiausiai visuomenėje vertinamų grupių, neretai vadinamų valdžiažmogiais.

 

Gediminas Stanišauskas

agroverslo portalo „Agroeta“ vyr. redaktorius

gediminas@agroeta.lt

  • 2 komentarai
    Komentuoti

    1. šeimos sūrių gamybos ūkis   2018/07/13 at 23:20

      Specialistai, kurie baigia išnaikinti smulkius ūkius ir Lietuvos kaimą. Kol ministerijoje dirbs bestuburiai miestiečiai, kuriems tik alga terūpi o ne jokie šeimos ūkiai, tol visas jaunimas ir visi normalūs kaimo gyventojai paliks Lietuvos kaimą. Šitie visi specialistai bijo priimti tikrų sprendimų, tai yra apriboti tiesiogines išmokas ir nebemokėti stambioms latifundijoms tiesioginių išmokų virš 60000 eur 100 %. Bet kadangi ministras Surplys per mikštas ministras tokiems sprendimams kurie galėtų išgelbėti šeimos ūkius, tai nėra ko tikėtis ir iš ministerijos. Tiesiog gaila jog ministerijoj dirba miestiečiai kurie pasiima alga ir jiems visai neįdomu smulkių ir šeimos ūkių ateitis, o dar kai kurie gautus kyšius sugeba sau palankius įstatymus su ministro pagalba prisiimt (pvz Aleksandravičius šiltnamininkams šitokius milijonus paskyrė remti, o paramai smulkiems ūkiams priemonei sugebėjo kelis milijonus numesti.). Tai visgi gerbiamieji kas yra geriau paremti vieną šiltnamių įmonę ar 400 smulkių šeimos ūkių per parama smulkiems ūkiams?? Kas daugiau pridėtinės vertės Lietuvos ekonomikai ir kaimui duos? Čia ir durnam aišku, tik gaila kad ministras su visais kaimo reikalų komiteto bestuburiais to nesupranta………

    2. EKX   2018/07/19 at 08:10

      Jei patekai į klaną tai turi jam ir atidirbti, nieks nenori rizikuoti savo gyvybe ar gerove… kol nebus principingų žmonių tol nebus ir tvarkos… dabar sėdi kėdėj į kelnes prileidę kai koks bajoras užsuka ar paskambina ir pirštu pamojuoja palei nosį

    Komentuoti

    Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.