Elektros kaina stabilizavosi

(Vilnius, gruodžio 6 d.) Lapkritį brangstant elektrai Skandinavijos ir Baltijos jūros regione, Lietuvoje ji pigo, o tam įtakos turėjo ir išaugęs energijos importas iš Latvijos, skelbia bendrovė „Energijos tiekimas“.

Pasak jos, vidutinės energijos kainos lapkritį kilo visose Baltijos jūros ir Skandinavijos kainų zonos rinkose, išskyrus Lietuvą: Švedijoje kaina augo 5 proc., Suomijoje – beveik 8 proc., Estijoje – daugiau nei 13 proc. Ji taip pat didėjo Latvijoje (0,44 proc.) ir Lenkijoje (0,15 proc.).

Lietuvoje elektra lapkritį, palyginti su spaliu, pigo 0,5 proc. iki 55,42 euro už megavatvalandę (MWh). Kainą Lietuvoje stabilizavo išaugusi energijos gamyba kaimyninėje Latvijoje.

„Latvijoje praėjusį mėnesį elektros energijos gamyba stipriai išaugo tiek hidroelektrinėse, tiek termofikacinėse jėgainėse – atitinkamai 29 ir 30 proc. Tai suteikė galimybę į Lietuvą importuoti daugiau elektros, užtikrinti sveiką pasiūlą ir išlaikyti žemesnį kainų lygį. Aplinkinėse regiono šalyse tuo pačiu laikotarpiu fiksuota priešinga tendencija – kainos didėjo, o kai kuriose rinkose jos augo pastebimai”, – pranešime sako „Energijos tiekimo“ generalinis direktorius Ainis Kavaliauskas.

Anot bendrovės, lapkričio mėnesį iš Latvijos į Lietuvos rinką buvo importuota penktadaliu daugiau elektros energijos nei šių metų spalį. Šis veiksnys bei elektros gamyba vidaus rinkoje leido Lietuvai vienintelei regione fiksuoti kainos mažėjimą.

Didžiausia vidutinė elektros energijos kaina regione praėjusį mėnesį fiksuota Lenkijoje, kur ji siekė 59,4 euro už MWh, mažiausia buvo Suomijoje – 50,1 euro už MWh.

Anot A. Kavaliausko, techninių veiksnių – didesnių jungčių ar jėgainių remonto darbų, galinčių turėti reikšmingesnės įtakos kainų lygiui, – gruodžio mėnesį nėra numatyta. Todėl elektros kainą Lietuvoje ir aplinkiniame regione turėtų pirmiausia diktuoti oro sąlygos.

 • Atsiliepimai
  Komentuoti

  1. Skaitytojas   2018/12/06 at 14:16

   Nieko nebesuprantu. Elektros gamybos kaina mažėja, bet nuo kitų metų vartotojams ji brangs.

  Komentuoti

  Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.